Flacăra a pierdut la scor de neprezentare partida cu Măgura Cisnădie. Nu a fost singura dezamăgire din Treapt

După eșecul din Zăvoi, cu Viitorul Dăești, Flacăra Horezu nu a reușit să se bucure de succes nici sâmbătă, 20 martie, pe teren propriu. În Treapt, formația pregătită de Gabi Mangalagiu a pierdut cu scorul de 3-0 confruntarea cu Măgura Cisnădie, ocupanta locului 4 în clasament. Sibienii au rezolvat meciul încă din prima repriză, în care au înscris de două ori. Scorul final a fost decis în minutul 90. Au avut și ”olarii” o șansă de a înscrie, în debutul părții secunde. Dintr-o fază fixă, un corner, Moldovan a trimis balonul cu capul în bară. Înfrângerea categorică suferită în fața celor de la Cisnădie nu a fost singura dezamăgire a horezenilor. Flacăra a pierdut un jucător important. Marian Ion a fost eliminat cu un sfert de oră înainte de terminarea jocului pentru cumul de cartonașe galbene. Va lipsi în confruntarea din etapa viitoare, de pe terenul liderei, Viitorul Șelimbăr. În plus, alți doi jucători au ieșit accidentați. Ionuț Simeanu a părăsit terenul de joc în prima repriză, acuzând dureri la genunchi, iar Grosu a părăsit terenul după o comoție, o lovitură la cap.

Flacăra Horezu s-a bazat în partida cu Cisnădie pe: D. Vlădoi – Mihăescu, Bălan, Moldovan, Grosu, Pencea, Comănescu, Horumbă, Simeanu, Dobrescu și M. Ion. Au mai intrat: Turcin, Bîrziche, Dinu, Ruican, Vartolomei.