FotbalDiverse

FC Jingle Bells a câştigat Cupa „Sărbătorilor de Iarnă”! Campionii i-au dedicat trofeul ginerelui Alex Alboi

Între 20 şi 29 decembrie, la Brezoi s-a desfăşurat Cupa Sărbătorilor de Iarnă la fotbal în sală. La această competiţie au participat şase echipe, respectiv formaţiile Jingle Bells, Faimoşii, Luptătorii, Malaia, Old Boys şi PUB. Ca şi anul trecut, cei mai buni s-au dovedit a fi jucătorii grupării FC Jingle Bells, care au câştigat toate meciurile disputate. În finală, Remus Burcuş şi colegii săi au dat piept cu Faimoşii. A fost 1-1 la pauză. Soarta întâlnirii s-a decis în partea secundă. Jingle Bells s-a impus în ultimul act cu scorul de 3-1. Pentru echipa campioană au înscris Burcuş, Cătălin Piţoiu şi Narcis Mazilu, iar pentru Faimoşii a punctat Raul Horumbă. Din echipa câştigătoare au făcut parte: Bogdan Buzilă, Alex Lala, Alexandru Uţă, Alexandru Chiripuş, Alex Alboi, Gabriel Dumitraşcu, Remus Burcus, Cătălin Piţoiu, Narcis Mazilu, Mădălin Anghel, Ciprian Nistor şi Marian Costache, care au fost coordonaţi, de pe margine, de antrenorul Neluţ Lala. Campionii i-au dedicat trofeul colegului lor Alex Alboi, care în week-end-ul trecut a trecut în categoria familiştilor, după ce şi-a unit destinele de aleasa inimii sale, Mady. Casa de piatră tinerilor „însurăţei” şi un An Nou fericit tuturor! (S.S.)