FC Boromir şi-a primit ”coroana”! Octavian Vasile, golgheterul Superligii!

Duminică, 9 iunie, pe Bulevard, la baza Oltenia, au avut loc meciurile ultimei etape din play-off-ul Superligii de minifotbal. 24 FIT s-a impus cu scorul de 2-1 în faţa celor de la Annabella Râureni, iar FC Boromir a dispus cu 2-0 de Nurvil, ambele goluri fiind marcate de ”Pele” Păun. Zarurile erau aruncate. Rezultatele nu au mai contat pentru stabilirea ierarhiei finale. Se ştia deja ordinea în careul de aşi. Astfel, FC Boromir, formaţie coordonată de Marian Dascălu şi Bogdan Preda, alături de căpitanul Marian Chiripuş, care va reveni în scurt timp pe teren, a cucerit un nou titlul de campioană a Vâlcii la minifotbal şi va reprezenta judeţul la Campionatul Naţional din această vară, unde participă cele mai bune echipe din România. Conducerea FC Boromir i-a oferit o medalie de campion şi lui Vali Mihalcea, chiar dacă acesta s-a transferat pe parcursul sezonului la una dintre adversare. Nurvil a fost vicecampioană de această dată. Podiumul a fost completat de 24 FIT. Annabela Râureni s-a clasat pe locul 4. Atât primele patru clasate, cât şi următoarele, din play-off-ul B, respectiv Young Boys (câştigătoarea play-off-ului B), DJ Team, Boromir IND, Natema, Dobrin, Sportul au fost premiate. În baza unui parteneriat cu Consiliul Judeţean s-a obţinut o nouă finanţare pentru Superliga de minifotbal, astfel încât fiecare formaţie să primească un rând complet de treninguri. Adrian Comănescu a oferit premiile celor zece formaţii, iar la finele acestei săptămâni le va premia şi pe cele din play-out. Organizatorul competiţiei de minifotbal a anunţat şi golgheterul competiţiei. Octavian Vasile, de la Boromir, a primit trofeul de golgheter.