Fără categorieLiga 6Fotbal

Dumitru Teleşpan a „taxat” brigada de arbitri după ultimul amical cu Cavalerul Trac Cernişoara

Telespan DumitruDupă ce s-au înfruntat în „triunghiularul” de joi, 18 februarie, echipele Posada Perişani şi Cavalerul Trac Cernişoara s-au duelat din nou într-un amical, la finele săptămânii trecute. De această dată, partida s-a încheiat cu scorul de 3-2 pentru Petre Băiaşu & Co, care au câştigat astfel, în sfârşit, unul dintre cele trei meciuri de pregătire care s-au jucat în pauza de iarnă între cele două echipe. În precedentele două, Posada Perişani s-a impus cu 1-0 şi 2-0 (ultimul joc fiind unul care a durat doar o repriză de 60 de minute). Sâmbăta trecută, „tracii” au punctat prin Robert Gherghe (2) şi Marian Chiripuş, în timp ce pentru Posada au marcat Alexandru Moţ şi Costin Roncea. Meciul de pe sintetic a avut însă parte şi de un mic scandal între jucători. „Din păcate, cei de la AJF Vâlcea ne-au trimis şi o brigadă de arbitri în bătaie de joc.

Când ştii că sunt de arbitrat meciuri grele, de genul acesta, nu trimiţi începători, asta e clar! Oricum, nu rezultatul final a contat însă pentru noi. Esenţial a fost faptul că ne-am făcut pregătirea pe care am dorit-o”, a spus Teleşpan. (N.C.)