Liga 6

Cerna Copăceni, scorul rundei în Seria Sud a Ligii a VI-a

După eşecul de la Măciuca, meci în care a primit patru goluri, fără să înscrie vreunul, Cerna Copăceni s-a răzbunat pe Măgura Slătioara, echipă aflată în reconstrucţie, care se bazează pe mulţi tineri, jucători fără experienţă. Formaţia susţinută de primarul Tironel Tâmplărescu a câştigat cu scorul de 8-0 confruntarea cu vecinii de la Slătioara. A fost 4-0 de la pauză. Echilibrul s-a rupt în minutul 18. Ilie Zet a deschis scorul, iar apoi a mai marcat de alte trei ori. Pentru Cerna au mai înscris Claudiu Ioniţă, o dublă, Adrian Ioniţă şi Marian Buleteanu. Cu acest succes memorabil, echipa coordonată de Constantin Enea a urcat pe locul 5 în Seria Sud a Ligii a VI-a. În etapa viitoare va juca la Grădiştea, echipă aflată pe locul 4 în serie, neînvinsă în noul sezon. Ştiinţa are o victorie şi un egal în primele două runde.