Liga 6Fotbal

Alin Bunescu, dus cu Ambulanța la spital

În minutul 10 al partidei de la Vlădești, dintre AS Băile Olănești și Oltul Drăgoești, din Superliga vâlceană, jucătorul echipei gazdă, Alin Bunescu, după un duel cu un adversar a căzut ca secerat. Acesta a acuzat dureri groaznice la nivelul umărului. Nu a mai putut continua jocul. A fost chemată Ambulanța la teren. De servici pe SMURD era chiar un alt fotbalist, Ovidiu Ciortan, care l-a însoțit pe ”Vrăjeală” la spital, alături de medicul de pe Salvare. Din fericire, nu a fost vorba despre ceva grav. Bunescu s-a întors la teren pe finalul meciului, cu umărul bandajat.

Partida dintre AS Băile Olănești și Oltul Drăgoești s-a terminat la scorul de 4-1 în favoarea gazdelor. La pauză a fost 2-0. Ambele goluri le-a înscris Ciprian Tudorică. În minutul 60, oaspeții au redus din handicap prin Bogorodea, însă diferența de două goluri s-a refăcut imediat, Floricu ducând scorul la 3-1. Pe final, ambelor echipe le-a fost acordată câte o lovitură de pedeapsă. Pentru AS Băile Olănești a marcat Costinel Ilie (care imediat a primit și al doilea galben, fiind eliminat), iar de la Drăgoești, Uță nu a reușit să-l învingă pe George Vîlceanu din 11 metri. Portarul trupei lui Ștefan Răcăreanu a mai avut și alte intervenții providențiale. A câștigat duelul de la distanță cu colegul de serviciu din cealaltă poartă. Atât Vîlceanu, cât și Vali Totescu, portarul de la Drăgoești, în afara terenului sunt polițiști.