Alte sporturi

Dansatorii de la Ru Apollo au participat la „Cupa Hermannstadt”

Clubul de dans sportiv Ru Apollo din Rm. Vâlcea, sub îndrumarea profesoarei Mihaela Runceanu a fost invitat să participe la concursul naţional „Cupa Hermannstadt” ce s-a desfăşurat la Sibiu în data de 22 octombrie. La acest eveniment sportiv au fost înscrise 10 perechi de dansatori vâlceni ce au înregistrat rezultate apreciabile. La categoria 6-9 ani Ru Apollo a fost reprezentat de cuplul Armand Apostolescu – Lorena Năvrig ce s-a clasat pe locul 6, în timp ce la grupa de vârstă 10-11 ani Armand Apostolescu şi Andreina Niţu au terminat concursul pe poziţia a V-a. La secţiunea open-latino vâlcenii Costi Ciobanu şi Mădălina Turcu au obţinut locul 6, iar la open standard cei doi dansatori au reuşit să mai urce o poziţie, până pe locul 5. De asemenea, la categoria de vârstă 12-13 ani (clasa E) a fost apreciat şi talentul cuplului Alexandru Cioteanu – Andreea Mutu ce s-a clasat pe locul 6. Cel mai bun rezultat al tinerilor antrenaţi de profesoara Runceanu l-au obţinut Vlăduţ Florică şi Andreea Flotrică ce la categoria de vârstă 12-13 ani, clasa H, au reuşit să se claseze pe poziţia a IV-a.