DiverseAlte sporturi

Judoka de la CS Vâlcea, pe podium la Cupa României și la Naționalele de Ne-Waza

Zilele trecute, la Satu Mare a avut loc Cupa României la Judo și Campionatul Național de Ne-Waza, seniori. La acest concurs a avut și Vâlcea reprezentanți. Trei dintre elevii lui Ionuț Luciu, de la CS Vâlcea 1924, au reușit o clasare pe podium. Gemenii Andrei și Teodor Olaru au obținut bronzul la Cupa României, la categoriile 90 și 100 de kilograme. Și Paula Paștiu a cucerit medalia de bronz la Cupa României de Judo, la categoria +78 de kilograme, însă ea a concurat și la Naționalele de Ne-Waza, unde, de asemenea, s-a clasat pe locul 3.

”Performanță pe Podium! Locul 3 pentru Sportivii Noștri la Cupa României de Seniori! Gemenii Olaru Andrei (90kg) și Teodor (100kg) au urcat pe podiumul național obținând locul 3, fiecare la categoria sa de greutate. Tot la această competiție, Paula Paștiu a obținut și ea locul 3 la Cupa României și Campionatul Natinal de Ne-waza Seniori, sportiva fiind calificată la Campionatele Balcanice din toamnă! Sportivii sunt coordonați de antrenorul nostru Luciu Ionuț Eduard. Mulțumim Consiliului Județean Vâlcea pentru tot sprijinul acordat!”, a transmis CS Vâlcea.