Fostele glorii ale Vâlcii au jucat un amical cu avocaţii din Craiova

Săptămâna trecută, pe Stadionul „Municipal” din Zăvoi a avut loc un interesant meci de fotbal, între o grupare alcătuită din fostele glorii ale fotbalului vâlcean şi o echipă a avocaţilor din Craiova, pentru care au jucat şi foştii fotbalişti din Bănie, Cornel Papură şi Silvian Cristescu. Partida – care s-a întins pe durata a două reprize de câte 40 de minute, s-a terminat cu scorul de 2-0 în favoarea jucătorilor din Bănie. Pentru echipa vâlceană au evoluat: Iustin Croitoru – portar, Moldoveanu, Marius Cumpănaşu, Cristi Lazăr, Zidaru, Lucian Giurcă, Iancu Carabageac, Ion Crăciunescu, Alin Savu, Mangalagiu, Chircuş. Au mai jucat: Marian Leţa, Mihai Persu şi Ion Tudorică. A absentat: Marin Nicolae. Din câte se pare, este preconizat să aibă loc şi un meci retur, la Craiova, atunci când vâlcenii şi-ar putea lua revanşa. (N.C.)