Restanţă fără surprize

Lidera Ligii a IV-a, FC Ghecon Lăpuşata, s-a impus fără probleme în meciul cu Lotru Brezoi, rămas restanţă din singura intermediară disputată până la acum, în retur, la Liga a IV-a. Elevii lui Vasile Grossu au reuşit să reziste fără să primească gol mai bine de 135 de minute de joc, punând aici la socoteală şi meciul de juniori dintre Ghecon şi Lotru, încheiat cu un scor „alb”, 0-0. Tot la egalitate s-a terminat şi prima repriză a partidei seniorilor, asta deşi gazdele, în speţă formaţia antrenată de Emil Popescu, au beneficiat de o lovitură de pedeapsă, şansă de a se desprinde pe care, însă, Mocioacă a ratat-o. Primul gol al întâlnirii a venit abia în minutul 50 , Ciortan valorificând una dintre ocaziile avute. El şi-a trecut până la urmă în cont „dubla”, la stabilirea scorului final, de 3-0 pentru Ghecon, contribuind şi Bogdan Pântea, autorul unui alt gol al liderului. (S.S.)