FC Govora, mai tare ca Steaua

Gruparea din Govora a dominat partida cu Steaua N. Bălcescu, aceştia reuşind să câştige la o diferenţă destul de mare de scor. Chiar daca în prima repriză au fost conduşi cu 1-0, acest lucru s-a întâmplat doar până în minutul 25, când Adi Turbujaru a înscris şi astfel a egalat scorul (1-1). Exact înainte de finalul primului mitan, în minutul 45, Giani Căpăţână a marcat din nou pentru echipa lui Mihai Ciobanu (2-1), rezultat care s-a menţinut până la pauză. În cea de-a doua jumătate a confruntării, „steliştii” au marcat încă o dată, dar acest lucru nu a fost de ajuns, deoarece adversarii lor au fost mult mai prolifici, punctând de încă trei ori, prin Bogdan Florea, Giani Căpăţână şi Andrei Bâzgan. Mai trebuie menţionat şi faptul că „steliştii” au terminat meciul în nouă oameni, un jucător fiind eliminat spre finalul partidei. Scor final: 5-2 pentru FC Govora, o echipă care pare să-şi revină după un debut de sezon catastrofal. (O.D.)