Doi jucători de-ai lui Iulică Dincă, bătuţi de spectatorii de la Goleşti

În ultima partidă de la „Onoare”, Conexin Runcu s-a deplasat la Goleşti, acolo unde a jucat împotriva formaţiei locale, Unirea Tricolorul. Echipa-gazdă a marcat singurul gol al partidei, în minutul 14, pentru ca, cinci minute la târziu, jucătorii pregătiţi de Iulică Dincă să aducă egalitatea, prin Chelţoiu. După pauză, Opriţa a înscris pentru 2-1, fotbalistul de la Conexin realizând un hat-trick în această întâlnire câştigată de fosta divizionară D cu scorul de 5-1. Pe final de partidă, Ion Lala a intrat prin alunecare să-şi deposedeze un adversar, însă l-a faultat pe acesta, motiv pentru care veteranul trupei din Runcu a încasat cartonaş galben din partea arbitrului de centru, Claudiu Tomoiagă. În acea clipă, spectatorii de la Goleşti au intrat pe teren, pentru a-i cere lui Lala să răspundă pentru intrarea dură efectuată asupra unui puşti de numai 14 ani. Atunci, doi jucători de la Conexin au fost agresaţi fizic de către cei prezenţi la meci. (L.C.)