Liga 6Fotbal

Viitorul Dăești a avut probleme mari cu AS Rm. Vâlcea, pe care a bătut-o abia în minutul 95!

AS Rm. Vâlcea, nou-promovată în Superligă, a făcut cel mai bun din acest sezon. Echipa antrenată de Costel Gaiță (FOTO) a condus-o cu scorul de 2-0 pe lidera județului, Viitorul Dăești. „Le mulțumesc băieților mei pentru jocul excelent, chiar dacă au pierdut. Adversarii ne-au tratat de sus, iar noi am fost foarte aproape de a-i pedepsi. Din păcate, am fost dezavantajați de anumite forțe despre care nu vreau să vorbesc prea mult. Probabil că va da o declarație patronul echipei. Am primit golul înfrângerii, de 3-2, în minutul 95. La scorul de 2-0 pentru noi, am avut penalti neacordat. Și adversarii au avut ocazii mari, dar portarul nostru, Radu Cârstoiu, a apărat excelent. Sunt bucuros că jucătorii mei au fost egalii celui mai bogat club din Superioară. Noi suntem o echipă mică, cu doar un sponsor, dar avem ambiția de a demonstra că merităm să fim în careul de ași”, a declarat Costel Gaiță. (L.C.)