Acasă Liga II LIGA A II-A

LIGA A II-A

66
0

Etapa a XXV-a

• Sâmbătă, 10 martie:
Foresta Suceava – Chindia Târgovişte 1-1 (0-0)
Au marcat: Marius Matei (90+4, penalti) / Daniel Florea (52)
Luceafărul Oradea – FC Argeş Piteşti 3-2 (1-2)
Au marcat: Vlad Rusu (37, 87 – primul din penalti), Alexandru Dulca (90) / Vasile Buhăescu (3), Adrian Balea (29, autogol)
Pandurii Tg. Jiu – CS Mioveni 2-1 (1-1)
Au marcat: Cosmin Ionică (9), George Tudoran (64) / Roberto Ayza (3)
Ştiinţa Miroslava – Metaloglobus Bucureşti 1-1 (1-0)
Au marcat: Alexandru Marin (4, penalti) / Mihai Bîlciurescu (57)
ASU Poli Timişoara – Academica Clinceni 2-2 (1-1)
Au marcat: Deian Sorescu (7, 70 – ultimul din penalti) / Paul Paţurcă (31), Bogdan Barbu (82, penalti)
Dunărea Călăraşi – CS Afumaţi 2-1 (1-1)
Au marcat: Valentin Alexandru (45+2, penalti), Călin Cristea (78) / Mugurel Dedu (6, penalti)

• Duminică, 11 martie:
Ripensia Timişoara – Dacia Unirea Brăila 2-1 (1-1)
Au marcat: Ndiaye Mediop (7, 69 – ultimul din penalti) / Andrei Banyoi (26)
UTA Arad – AFC Hermannstadt 1-1 (1-1)
Au marcat: Marius Curtuiuş (8) / Bogdan Rusu (24)
Olimpia Satu Mare – CS Baloteşti *) 0-3
*) neprogramat
Sportul Snagov – ASA Tg. Mureş *) 3-0
*) neprogramat

Clasament

1. Dunărea Călăraşi 23 16 5 2 45-17 53p.
2. AFC Hermannstadt 23 14 8 1 36-11 50p.
3. Chindia Târgovişte 23 13 7 3 47-14 46p.
4. CS Afumaţi 23 12 5 6 29-17 41p.
5. Academica Clinceni 23 11 6 6 38-31 39p.
6. FC Argeş Piteşti 23 10 7 6 33-21 37p.
7. ASU Poli Timişoara 23 11 4 8 32-27 37p.
8. ASA Tg. Mureş *) 23 9 4 10 38-43 31p.
9. CS Mioveni 23 8 6 9 35-32 30p.
10. Sportul Snagov 23 8 6 9 20-20 30p.
11. Ripensia Timişoara 23 7 8 8 45-33 29p.
12. Luceafărul Oradea 23 7 6 10 37-40 27p.
13. UTA Arad 23 6 8 9 28-30 26p.
14. Pandurii Tg. Jiu 23 5 9 9 30-38 24p.
15. Metaloglobus Bucureşti 23 6 6 11 21-29 24p.
16. Foresta Suceava 23 7 3 13 21-62 24p.
17. CS Baloteşti 23 6 5 12 28-46 23p.
18. Ştiinţa Miroslava 23 6 5 12 29-50 23p.
19. Dacia Unirea Brăila 23 4 6 13 46-51 18p.
20. Olimpia Satu Mare **) 23 6 2 15 19-45 –32p.
*) echipa ASA TG. MUREŞ a fost exclusă din campionat după etapa a XXI-a şi va pierde toate meciurile din retur la „masa verde”
**) echipa OLIMPIA SATU MARE a fost exclusă din campionat după etapa a XXI-a şi va pierde toate meciurile din retur la „masa verde”
**) echipa OLIMPIA SATU MARE este penalizată cu 52 puncte

Etapa a XXV-a

• Sâmbătă, 17 martie:
FC Argeş Piteşti – Ripensia Timişoara (Ora 11.00)
CS Baloteşti – UTA Arad (Ora 11.00)
CS Mioveni – ASU Poli Timişoara (Ora 11.00)
Academica Clinceni – Ştiinţa Miroslava (Ora 11.00)
Metaoglobus Bucureşti – Foresta Suceava (Ora 11.00)
Dunărea Călăraşi – Sportul Snagov (Ora 12.00)

• Duminică, 18 martie:
AFC Hermannstadt – Pandurii Tg. Jiu (Ora 12.00)
Chindia Târgovişte – Luceafărul Oradea (Ora 13.00)
CS Afumaţi – Olimpia Satu Mare *) 3-0
*) neprogramat
Dacia Unirea Brăila – ASA Tg. Mureş *) 3-0
*) neprogramat