Liga 6

Leo Săraru a calificat Cozia Călimăneşti în semifinale, cu un gol marcat în minutul 86

Cozia Călimăneşti a reuşit să se califice în semifinalele Cupei României, după ce s-a impus cu scorul de 3-2, la Voinţa Orleşti. Echipa antrenată de Vasile Ilinca a condus cu 2-0, prin golurile marcate în minutele 74 şi 75, de Leo Săraru şi Ştefan Răcăreanu, dar a primit două goluri, în minutele 82 şi 84 (2-2). În minutul 86, Leo Săraru a înscris însă decisiv şi şi-a dus echipa în penultimul act al competiţiei. „A fost o nebunie în ultimele 15 minute de joc. Am marcat noi de două ori, apoi, pe lipsă de concentrare, am luat două goluri. E bine că ne-am calificat în semifinale. Obiectivul nu poate fi altul decât câştigarea trofeului”, a precizat Vasile Ilinca, antrenorul echipei Cozia Călimăneşti. (L.C.)