Liga IIIFotbal

Horezu continuă să fie pe val! Flacăra a „ars” Bradu la scor de forfait

Flacăra Horezu a făcut un nou meci bun în această după amiază, în care a înfruntat, pe teren propriu, echipa argeşeană Atletic Bradu. Fotbaliştii din Treapt s-au impus cu scorul de 3-0 (după 1-0, la pauză), la finele unei partide extrem de spectaculoase. Golurile au fost marcate de Eduard Neacşu (în minutul 36), Sebastian Bobină (minutul 57) şi Adi Popa (minutul 90). Rezultatul final putea fi însă şi mai mare, deoarece jucătorii vâlceni au mai irosit şi alte ocazii clare, iar în plus au trimis şi de două ori mingea în bară, în prima repriză.

Patru echipe au acelaşi număr de puncte (11) şi se află pe locurile 1-4 în clasament

Graţie acestei noi victorii, Flacăra Horezu a acumulat 11 puncte în clasament, la fel ca şi alte trei echipe, cu care împarte locurile 1-4 în Seria a III-a, toate acestea fiind despărţite de golaveraj. Lidera ierarhiei este, în continuare, Turris-Oltul Tr. Măgurele (golaveraj 11-2, după ce a remizat, 1-1, pe teren propriu, cu FC „U” Craiova 1948), pe 2 se află Astra Giurgiu 2 (cu 12-5), iar treapa a treia pe podium e ocupată de Unirea Bascov (10-3). Adi Popa & Co. au 9-2 la golaveraj şi se află pe poziţia a patra.

Week-end-ul viitor, deplasare infernală la Braşov, pentru Adi Popa & Co.

În următoarea rundă, care va avea loc week-end-ul viitor, echipa din oraşul administrat de primarul Nicolae Sărdărescu va juca în deplasare, în fieful grupării AS SR Braşov. Trupa de la poalele Tâmpei are 9 puncte în cont în prezent, iar vineri, 21 septembrie, a câştigat, cu 1-0, pe terenul celor de la CSM Alexandria. (N.C.)