Dansatorii de la Ru Apollo, medalie de bronz la Cupa României

Pe 14 şi 15 octombrie, la Sebeş, s-a desfăşurat Cupa României la dans sportiv. La acest concurs, clubul vâlcean de dans Ru Apollo a fost reprezentat cu cinste de trei perechi. Una dintre acestea a reuşit să termine competiţia pe podium. Patrick Murăruş şi Maya Grimberg au obţinut bronzul la categoria juvenile 2 latino. O prestaţie bună au mai avut Patrick Berbece şi Alexia Roibu, care s-au clasat pe locul 5 la categoria juvenile 2 standard şi tot pe 5 la juvenile 2 latino. Tot pe locul 5 a terminat concursul de la Sebeş şi perechea formată din Paul Florin Dana şi Beatrice Iacob, dar la categoria tineret, standard. În afara sportivilor, un merit important în obţinerea acestor rezultate îl au şi antrenorii lor, respectiv Mihaela, Bogdan şi Alexandru Runceanu. (S.S.)