Liga 6

Atacantul Bobi Verdeş se va despărţi de campioana Vâlcii în această vară

Din actualul lot de jucători al echipei Flacăra Horezu, care a obţinut promovarea en-fanfare în Liga a III-a, un singur fotbalilist de află pe picior de plecare din Treapt. Este vorba de atacantul Bobi Verdeş, care a suferit mai multe accidentări în ultima perioadă, din cauza cărora a stat câteva etape pe tuşă. Acesta a şi fost menajat special în ultimele patru runde din Superligă, pentru a fi sută la sută apt de joc la meciul tur al barajului de promovare în Liga a III-a, cu Rapid Buzescu, care a avut loc sâmbăta trecută (câştigat categoric de horezeni, cu scorul de 8-0). Atacantul şi-a făcut din plin datoria împotriva campioanei din Teleorman, reuşind să marcheze două goluri în poarta adversarilor, în prima repriză, în minutele 21 şi 23. (N.C.)