Alutus Sălătrucel a realizat scorul etapei în Seria Nord a Ligii a V-a. Alin Albu a marcat din toate poziţiile

Formaţia lui Adrian Drăghici şi Nicu Anuţa a rămas pe primul loc şi după disputarea etapei a V-a din Seria Nord a ultimului eşalon judeţean. Alutus Sălătrucel s-a impus de această dată în faţa celor de la Rapid Ursus Stoeneşti. Lidera a realizat scorul etapei: 10-4. „Am stabilit de la început să luăm fiecare joc în serios. Băieţii au respectat, până acum, tot ce le-am cerut. Cu Rapid Stoeneşti aveam deja 3-0 de la jumătatea primei reprize. Apoi m-am speriat puţin, când ei au redus din diferenţă. S-a făcut 3-2 şi mă gândeam deja să nu păţim la fel ca în meciul cu Dăeşti, când am condus cu 2-0, apoi am fost egalaţi şi chiar era să pierdem partida. Din fericire, scenariul nu a fost similar. Până la pauză ne-am distanţat iar la trei goluri (5-2). În partea secundă, nu am avut nicio emoţie. A fost 5-3, 8-4, iar rezultatul final: 10-4. A marcat Florin Rizea, Sorin Niţă a realizat hattrick-ul, iar Alin Albu (FOTO) a înscris de şase ori”, a precizat Adrian Drăghici, după cel mai recent succes înregistrat de Alutus Sălătrucel. În etapa viitoare, de la finele săptămânii, va fi derby în Seria Nord a Ligii a V-a. Lidera, Alutus Sălătrucel, va juca pe terenul celei de-a treia clasate, „satelitul” Chimiei 1973 Rm. Vâlcea, formaţie, de asemenea, neînvinsă în cinci etape. Partida va avea loc duminică, 7 octombrie, de la ora 11.00, pe stadionul CSŞ din nordul Râmnicului.