Juventus Roeşti a urcat în frunte

Partida dintre Juventus Roeşti şi Piovra Lăpuşata s-a terminat cu victoria categorică a echipei gazdă. Încă din prima repriză gruparea din Roeşti a preluat controlul jocului, atunci când Cristian Gheran a deschis scorul în minutul 12. Nici un alt jucător nu a mai înscris până la finalul primei reprize, astfel că scorul la pauză s-a oprit la 1-0. În cea de-a doua jumătate a meciului, mai exact în minutul 60, acelaşi Cristian Gheran a punctat din nou (2-0). În scurt timp a fost marcat şi cel de-al treilea gol, de către George Dianu (3-0). Spre finalul întâlnirii, sportivii de la Juventus au înscris încă o dată, prin Tibi Pătrulescu. Datorită faptului că jucătorii de la Piovra nu au reuşit să concretizeze nici una din acţiunile pe care le-au avut până la finalul partidei, scorul final s-a oprit la 4-0 pentru formaţia din Roeşti.

„Din păcate am avut prea multe ratări, mai ales din partea lui Amza şi a lui Gheran, iar Vâlceanu a ratat un penalti în minutul 75. Chiar şi aşa, pot spune că sunt foarte mulţumit de rezultatul final”, ne-a declarat Adrian Grigore, finanţatorul echipei din Roeşti. (O.D.)