”Vulturii” au pierdut la Turnu Măgurele

Viitorul Dăeşti nu a reuşit să-şi ia revanşa după înfrângerea din ultima etapă a sezonului regulat din Liga a III-a, de la Turnu Măgurele. A pierdut şi în startul play-off-ului. Confruntarea din deplasare cu echipa teleormăneană s-a încheiat la scorul de 2-0 pentru gazde. Au marcat pentru trupa lui Vali Bădoi: Dane şi Ciocoteală. Ambele goluri au fost înscrise în prima repriză. Primul, în minutul 7, iar celălalt, în minutul 32. Dăeştenii au avut ocazii, puteau schimba soarta întâlnirii, dar s-au întors fără puncte de la Turnu Măgurele. Cetatea va întâlni în următorul joc cealaltă formaţie vâlceană din play-off-ul Ligii a III-a, pe SCM Rm. Vâlcea, în timp ce dăeştenii vor să revină în lupta pentru locul 2 cu Vediţa Coloneşti. Partida va avea loc la Fedeleşoiu.