Flacăra a debutat cu o victorie în play-out-ul Ligii a III-a şi e lideră!

Sâmbătă, 30 martie, Flacăra Horezu şi Cozia Călimăneşti s-au înfruntat din nou, pe stadionul din Treapt, într-un meci contând pentru prima etapă din play-out-ul Ligii a III-a. Diferenţa nu a mai fost atât de mare ca acum două săptămâni, când gazdele s-au impus cu 7-0. Punctele au rămas tot la Horezu. 2-0 s-a consemnat, la final. Prima repriză a fost una fără goluri. Oaspeţii s-au închis bine. ”Cocoşii” au avut trei şuturi mai periculoase, ale lui Ceapă, Iordache şi Mihăilă. Deschiderea scorului s-a produs imediat după pauză, în minutul 49. Ceapă a adus Flacăra în avantaj. Spre final, Frederico Bloţu a dublat diferenţa. Formaţia pregătită de Cătălin Bucă, Tavi Iordache şi Lucian Catargiu e lideră în play-out. Are două puncte peste a doua clasată, Sporting Roşiori, următoarea adversară, pe care o va întâlni tot pe stadionul din Treapt. Week-end-ul viitor, Cozia joacă la Călimăneşti cu Oltul Curtişoara.
Flacăra Horezu: Păuşescu – Pasăre, Sofianu, Moldovan, Prunaru, Mihăilă, Dobre, Iordache, Ceapă, Zamura, Rotea. Au mai jucat: Stoenică, Neacşa, Bloţu, Ciortan, Valentin Matei.
Cozia Călimăneşti: Didoiu – Mazilu, Zotică, Ştefan, Pufu, Ion Marian, Fl. Iordache, Stoenete, Al. Diaconescu, Sîrbu, Dumitru. Au mai intrat: Neacşu, Duică.