Liga IVLiga V

Viitorul Pietrari a rezistat 65 de minute contra campioanei de iarnă din Liga a IV-a! Maricanu`, primul hat-trick al anului

FC Păușești Otăsău, campioana de iarnă din Liga a IV-a și-a continuat pregătirea de iarnă la Pietrari. Sâmbătă, 3 februarie, a disputat un meci amical contra formației coordonate de Dorin Rădoi. Gazdele au ținut piept adversarei aproximativ 65 de minute. Primul gol, marcat de Marian Pătrașcu, a însemnat descătușare pentru elevii lui Robert Olaru, care până la final au mai punctat de alte cinci ori. Au fost cinci goluri în decurs de 15 minute. La Pietrari au intrat toți jucătorii, la fel ca și la oaspeți. Marian Filipoiu a realizat hat-trick-ul în acest joc. Au mai înscris Stănică și juniorul Rareș Cristescu. 0-6 a fost la final. FCPO s-a bazat pe aproape tot lotul, inclusiv pe noii-veniți, respectiv Robert Tănăsie, Georgel Stanciu, Fyfy Bălan, Pătrănoiu, Nonis Duca. A lipsit, motivat, doar Răducu Rădulescu. Lidera Ligii a IV-a va juca sâmbătă cu Cozia Călimănești (Liga a III-a), iar miercuri, pe 14 februarie, e programată intrarea în cantonamentul de la Băile Govora. Stagiul de pregătire se încheie odată cu meciul de Cupa României, din week-end-ul 17-18 februarie.