Vicelidera din Liga a III-a a încheiat perioada de pregătire cu un succes. Pîrvu, printre marcatori la Pucioasa

În prima zi de primăvară, vineri, 1 martie, SCM Rm. Vâlcea a disputat ultimul amical. Vicelidera din Seria a VI-a a Ligii a III-a a jucat în deplasare, contra echipei de pe locul 5 din Seria a IV-a a celui de-al treilea eşalon, FC Pucioasa. Rezultatul a fost favorabil vâlcenilor. Elevii lui Gabi Mangalagiu s-au impus cu scorul de 2-1. Robert Pîrvu, venit în această iarnă de la Horezu, a adus Vâlcea în avantaj la jumătatea primei reprize. 0-1 a fost şi la pauză. Neagu, cun un şut de la 35 de metri, la doar cinci minute după ce a intrat pe teren, a dublat avantajul oaspeţilor. Gazdele au marcat o singură dată, în minutul 90, prin Petre. SCM a început partida cu: Gherguş, Sîrbu, Bărbuţi, Lăzărescu, Orbişor, Popescu, Ionescu, Pîrvu, Traşcă, Geantă şi Ivan. Ulterior au fost testaţi şi ceilalţi jucători care au făcut deplasarea. Sâmbătă, 9 martie, va fi pe puncte. SCM are meci la Potcoava. Contează pentru etapa a 16-a din Liga a III-a.