Liga IVFotbal

Tzutzy, dublă pentru Chimia, la Drăgășani. Vegheanu a apărat o lovitură de pedeapsă

Chimia este ”back in business”! După runda a 14-a a mai urcat un loc în clasament, până pe 5. Râmnicenii au câștigat la Drăgășani cu 2-1. Tzutzy Băgălin a marcat ambele goluri ale oaspeților.
”Și de această dată am avut 4-5 absenți. Important este că am obținut cele trei puncte. Am marcat pe final de repriză, la diferență de un minut, cred, ambele goluri, prin Băgălin. Unul dintr-un penalti obținut de Vlăsceanu, al doilea din acțiune. În partea secundă am ratat ocazii mari. Duminică, Tzutzy și nu numai au avut șanse să majoreze diferența. A scos multe mingi Sabău. Se vede experiența lui. Prin minutul 60 sau 65, gazdelor le-a fost acordată o lovitură de pedeapsă. Nemeritat, în opinia noastră. Mingea l-a lovit în burtă pe Georgescu. Nae Sabău a executat penalty-ul, dar Vegheanu a apărat. Gazdele au marcat cu vreo 10 minute înainte de final. Suntem în grafic. Ne apropiem de ceea ce ne-am propus”, a spus Gabi Glodeanu, oficialul de la Chimia, formație care va încheia anul fotbalistic duminică, 3 decembrie, pe teren propriu, cu Lotru Brezoi.