Liga IIIFără categorieLiga IVFotbal

Trupa de Liga a III-a din Zăvoi și-a mai trecut în cont un succes! A învins vicelidera din Liga a IV-a București

Săptămâna aceasta, SCM s-a aflat în cantonament. De fapt, într-o perioadă solicitantă, cu câte două antrenamente pe zi. În Zăvoi, ”municipalii” continuă pregătirea ”spartană”. Duminică, 4 februarie, a fost ”strecurat” în program și un amical. Elevii lui Gabi Mangalagiu au înfruntat Romprim București, echipă de Liga a IV-a. Romprim e pe locul 2 în clasamentul competiției din Capitală și se luptă pentru titlu și dreptul de participare la barajul pentru Liga a III-a cu Progresul București 2005. Lidera are două puncte peste Romprim. Revenind la partida de pe sinteticul din Zăvoi, aceasta a fost câștigată de vicelidera din Seria a VI-a a Ligii a III-a cu scorul de 2-0. Au marcat Adi Tilioiu, în minutul 19 și Grigore Ceapă, la mijlocul reprizei secunde.

SCM a început meciul cu: Dumitru – Georgescu, I. Săraru, Orbișor, Roșianu, Popescu, Simeanu, L. Săraru, Mario Iordache, Turcu și Tilioiu. Gherguș, Butușină, Sîrbu, Bărbuți, Lăzărescu, Trașcă, Ionescu, Ceapă, Geantă, Neagu, Ivan au mai intrat ulterior. Următorul meci pentru trupa râmniceană va fi vineri, 9 februarie, în deplasare, cu ACSO Filiași.