”Trebuie să uităm meciul de la Curtişoara! Mai avem 90 de minute. Ne jucăm şansa până la capăt”

Antrenorul campioanei judeţene, Cozia Călimăneşti, speră ca băieţii săi să uite de meciul de la Curtişoara şi să facă un joc bun sâmbătă, la retur.
”La Curtişoara am jucat slab în prima repriză, am făcut nişte greşeli nepermise, nu am respectat ce am stabilit. Adversarii nu ne-au surprins cu nimic, la noi au fost probleme. Curtişoara e de nivelul adversarelor pe care le-am avut în Liga a IV-a, Sparta, Mădulari. Cu toate prostiile pe care le-am făcut, am avut ocazii, la 0-0, la 2-1 şi nişte faze clare de penalty. Nu am valorificat oportunităţile de a înscrie. Păcat de golul primit pe final. Acum, trebuie să uităm meciul de la Curtişoara. Mai avem 90 de minute. Trebuie să ne jucăm şansa până la capăt. Facem tot posibilul să ne impunem. Abordăm meciul cu acelaşi gând, să luptăm, să alergăm, să punem presiune pe adversar, să arătăm disponibilitate la efort, să fim mult mai atenţi în apărare şi pe toate fazele. Am avut mulţi susţinători şi la Curtişoara. Sunt convins că tribuna va fi plină sâmbătă, la Călimăneşti, în ciuda rezultatul din tur. Noi ne dorim să-i facem pe suporteri fericiţi, dar şi pe noi. Vedem ce va fi. Motivaţie există”, a declarat Vasile Ilinca, înaintea returului cu Curtişoara.