Tânăra atletă Medeea Muşulete, de la CS Chimia, a obţinut titlul naţional la săritura în lungime

medeea musulete 1* aceasta a concurat la categoria copii II

Duminică, 3 aprilie, la Bucureşti a avut loc finala Campionatului Naţional de Atletism pentru Copii. La acest concurs a fost prezentă şi Medeea Muşulete, una dintre atletele de mare viitor ale clubului Chimia. Aceasta a reuşit să confirme aşteptările şi să urce pe podium la două probe, la categoria copii II. Sportiva pregătită de Claudiu Cîrstea a obţinut titlul de campioană naţională la săritura în lungime (cu o performanţă de 4,82 metri) şi de vicecampioană a României la proba de 200 metri (cu un timp de 19.48 secunde). Tot în finala de la Bucureşti, Mara Neacşu s-a clasat pe locul 5 la biatlon, la categoria copii III. (S.S.)