Şuşani rămâne în lupta pentru podium! Trei puncte în intermediară

CS Şuşani e la cinci puncte distanţă de podium în Liga a V-a. După remiza cu Voiceşti, în intermediară trupa primarului Costi Tudor a obţinut victoria la Şirineasa. Oaspeţii au câştigat cu scorul de 2-1. ”A fost un meci greu. Aşa obişnuim noi să ni le facem. Cred că doar două au fost mai liniştite, fără emoţii. Băieţii ne ţin mereu în tensiune. Avem ocazii, dar ratăm foarte mult. Îi felicit pentru dăruirea de la Şirineasa, pentru faptul că au făcut sacrificii şi am putut să ne strângem pentru un meci la mijlocul săptămânii. A fost 0-0 la pauză. Am deschis scorul printr-un gol frumos, marcat de Pandelică. Gazdele au egalat din 11 metri. Am marcat golul victoriei după minutul 70, prin Dan Grădinaru, aflat la primele minute jucate pentru Şuşani. Ne bucurăm pentru rezultat, mai ales că nu am avut tot lotul la dispoziţie. Am pierdut trei jucători de bază la meciul cu Voiceşti: Marinescu e suspendat, iar Luigi şi Trancă, accidentaţi. Nici gazdele nu cred că au avut prea multe variante. Le-au lipsit jucători. Pentru noi urmează un meci dificil, cu echipa de pe locul 2, CS Guşoeni. Sperăm să facem un joc bun”, a spus Stelu Pietraru, conducătorul de la Şuşani, după intermediara de miercuri, 18 mai.