Fără categorieFotbalLiga 6Clasamente

SUPERLIGA

Rezultatele etapei a XIX-a

• Sâmbătă, 12 martie:
Flacăra Horezu – Unirea Tomşani            5-1
AS Mihăeşti – Viitorul Dăeşti            5-2
CS Şirineasa – FC Băbeni                4-1
Voinţa Orleşti – CS Mădulari                3-1
Minerul Costeşti – Chimia 2012 Rm. Vâlcea        2-3
Viitorul Valea Mare – Posada Perişani         0-0

• Duminică, 13 martie:
Cozia Călimăneşti – Cavalerul Trac Cernişoara    1-0
CS Creţeni – Minerul Ocnele Mari             2-5

Clasament

1. CS Şirineasa            19     16     2       1     64-  8     50p.
2. Cozia Călimăneşti            19     16     1       2     71-34     49p.
3. Flacăra Horezu            19     14     3       2     74-28     45p.
4. Cavalerul Trac Cernişoara    19     13     2       4     58-28     41p.
5. AS Mihăeşti            19     12     1       6     51-39     37p.
6. Posada Perişani            19     10     4       5     54-28     34p.
7. Viitorul Dăeşti            19       9     2       8     48-43     29p.
8. Unirea Tomşani            19       7     7       5     45-47     27p.
9. CS Mădulari            19       8     2       9     40-37     26p.
10. FC Băbeni                19       6     3     10     32-51     21p.
11. Viitorul Valea Mare        19       5     3     11     30-48     18p.
12. Minerul Ocnele Mari        19       5     1     13     23-50     16p.
13. Voinţa Orleşti            19       3     6     10     30-51     15p.
14. Minerul Costeşti            19       4     2     13     25-55     14p.
15. Chimia 2012 Rm. Vâlcea        19       3     2     14     31-61     11p.
16. CS Creţeni                19       0     2     17     19-87       2p.

Programul etapei a XX-a

• Vineri, 18 martie / Ora 16.00:
Posada Perişani – Unirea Tomşani            _-_

• Sâmbătă, 19 martie / Ora 11.00:
Viitorul Dăeşti – Flacăra Horezu            _-_
Minerul Ocnele Mari – Minerul Costeşti        _-_
FC Băbeni – CS Creţeni                _-_

• Sâmbătă, 19 martie / Ora 12.00:
CS Mădulari – AS Mihăeşti                _-_

• Sâmbătă, 19 martie / Ora 16.00:
Chimia 2012 Rm. Vâlcea – Voinţa Orleşti        _-_
Cavalerul Trac Cernişoara – CS Şirineasa         _-_
Viitorul Valea Mare – Cozia Călimăneşti         _-_

Articole Similare

Lasă un răspuns

Back to top button