Streinu a ajuns la 15 goluri marcate pentru Sparta

Sparta Rm. Vâlcea a încheiat anul în Liga a IV-a cu o victorie concludentă, la Ionești. Vicecampioana en-titre s-a impus cu scorul de 5-1 în ultima etapă a turului. A fost 0-2 la pauză. Darius Preda a deschis scorul după aproape 20 de minute de joc. În partea secundă, ioneștenii au profitat de o greșeală în defensiva adversă și au redus din diferență. Nu au putut emite pretenții la un rezultat pozitiv. Pentru oaspeți au mai înscris, în afara de Preda, Andrei Streinu, Bobi Mihăilă (0 dată din penalty) și Edi Pușcatu. Pentru Streinu a fost al 15-lea gol în tricoul Spartei. Este golgheterul celei de-a treia clasate. În altă ordine de idei, Sparta nu intră în vacanță. Continuă pregătirea încă două săptămâni. Zilele următoare conducerea clubului organizează și un bachet de final de an, după care va trage concluziile. Indiferent de situație, cine pleacă, cine vine, Sparta își propune același obiectiv și va continua lupta pentru primul loc și promovare.