”Stejarii”, egalii ”spartanilor” pentru o repriză

Sparta Rm. Vâlcea s-a impus de o manieră categorică în meciul disputat în deplasare, contra celor de la Stejarul Vlădeşti (8-1). A durat, însă, mai bine de 45 de minute până ca râmnicenii să se poată desprinde pe tabelă. Prima repriză s-a încheiat la egalitate, 1-1. Cazan a adus-o pentru prima dată pe Sparta în avantaj, dar Andrei Neagoe, după o fază fixă, a restabilit echilibrul. În partea secundă a fost o singură echipă pe teren. Mihalcea, Văcaru şi Andy Petrescu au realizat dubla. A mai înscris pentru oaspeţi şi Alexandru Tîrş. ”Ca joc, rămânem cu realizările din repriza a doua. E început de campionat, toate echipele bune am văzut că au avut probleme în prima repriză. Am jucat şi pe un teren mic la Vlădeşti, înghesuit, gazdele s-au aşezat bine şi nu am putut să ne distanţăm. În repriza a doua am făcut diferenţa. Sperăm ca de la meci la meci să creştem, să arătăm mai bine, ca exprimare”, a spus antrenorul secund al Spartei, după partida cu Stejarul Vlădeşti.