S-au strâns oameni ca la urs să vadă Steaua! Peluza plină, tribuna I, aglomerată şi un eveniment nesportiv, la meciul de Liga a II-a din Zăvoi

Sâmbătă, 1 octombrie, CSA Steaua a venit în Zăvoi pentru un meci oficial. Oamenii au venit ca la urs să vadă echipa lui Opriţa, mai mult din curiozitate şi pentru a urmări spectacolul ultraşilor din Ghencea, care au însoţit echipa la Vâlcea şi au umplut peluza. Nu neapărat din simpatie pentru roş-albaştrii. Steaua nu i-a impresionat. Partida de Liga a II-a dintre Șelimbăr, considerate gazdă şi CSA s-a încheiat la egalitate, 1-1. Echipa bucureşteană a deschis scorul în minutul 29, prin Adi ”Motoretă” Popa. A rămas în inferioritate numerică în minutul 60, când Stephan Drăghici a primit al doilea galben. Pe final, portarul oaspeţilor a greşit. Ciocâlteu a egalat. S-a terminat 1-1. La finalul întâlnirii, un ”episod” urât a ieşit în evidenţă, mediatizat la nivel national. Un oficial de la CSA, apostrofat vehement din tribună, a încercat să se răzbune pe contestatar, la intrarea pe tunelul de la vestiare. A scuipat înspre acesta, în tribună, dar a nimerit un copil şi a declanşat astfel un ”război” în rândul microbiştilor, pro şi contra Stelei, pe reţelele de socializare.