K1

Respect Gym s-a întors cu 4 medalii de la Campionatul Naţional de Kempo

În weekendul abia încheiat, Clubul Respect Gym, de la Rm. Vâlcea, a participat cu 5 sportivi foarte valoroşi la Campionatul Naţional de Kempo, competiţie desfăşurată după reguli de K1. Vâlcenii, aşa cum era de aşteptat, s-au remarcat în mod deosebit la Bucureşti, câştigând patru medalii, două de aur, una de argint şi una de bronz. Cele două medalii de aur au fost cucerite de Raul Sârb (categ. 80 kg) şi Ştefan Ghiocel (categ. 30 kg). Ionuţ Stan (50 kg) a câştigat argintul, Alex Ghiocel (60 kg) a obţinut bronzul, iar Ştefan Dragnea s-a clasat pe locul 4. Antrenorii celor 5 sportivi, campionul intercontinental Mihai Barbu, Alexandru Dumitraşcu şi Mihai Alin Barbu s-au arătat mulţumiţi de rezultatele obţinute la Campionatul Naţional de Kempo şi se pregătesc pentru următoarele competiţii.