Rădoi, ”one man show” la Viitorul Pietrari! Moleşeală, neînvins ca portar!

Primarul Nicuşor Moraru este încântat de noile schimbări de la echipa de fotbal. Viitorul Pietrari a obţinut duminică a doua victorie consecutivă. Jocurile sunt pe placul spectatorilor, cu multe goluri şi faze frumoase. Dacă în etapa trecută elevii lui Dobrin Ionescu au marcat de cinci ori, la Buneşti a trimis de şanse ori mingea în plasă. Nu a fost totul clar de la început. La jumătatea primei reprize, buneştenii au preluat conducerea. Munteanu a marcat. De la 1-0 s-a făcut 1-3. Imediat, practic la realuare, Vladu a egalat, iar Stoica şi Ţăpuşi au majorat diferenţa pentru oaspeţi. Acelaşi Munteanu a redus din handicap (2-3) în minutul 45. Debutul părţii secunde a fost de coşmar pentru echipa coordonată de Adi Ancuţa. În 10 minute a primit trei goluri. Coşmarul buneştenilor a avut un nume: Dorin Rădoi, care a reuşit dubla din două execuţii fabuloase. Mija a dus scorul de 2-6, în minutul 55. A fost momentul în care ”Moleşeală”, supărat pe juniorul din poarta echipei sale, a trecut din câmp (intrase pe teren după pauză) între buturi. În ultimele 35 de minute nu a mai fost niciun gol, nici de o parte, nici de alta. Aşadar, scorul final 2-6 şi Pietrari rămâne pe locul secund. Sunt cinci echipe cu maxim de puncte în Liga a V-a, după două etape. În runda viitoare, pietrărenii vor întâlni una dintre echipele neînvinse, Corona Mihăeşti.