Nicio surpriză la Coloneşti. Cozia, fără victorie în acest sezon

A mai trecut o etapă în Liga a III-a şi s-a mai irosit o ocazie pentru Cozia Călimăneşti de a prinde colacul de salvare. Formaţia din staţiune a pierdut din nou, de această dată în deplasarea de la Coloneşti. Vediţa a confirmat începutul bun de sezon (vicelideră înaintea rundei) şi a câştigat fără emoţii duelul cu formaţia vâlceană. 4-1 a fost scorul pentru gazde. Apărarea călimăneştenilor a cedat pentru prima dată în minutul 14. Stan a înclinat balanţa în favoarea oltenilor cu un şut din interiorul suprafeţei de 16 metri, pe o acţiune de atac care a început cu o bară. Înainte de pauză, s-a făcut 2-0. Nu au marcat gazdele, ci Cozia, dar în propria poartă, Ţăranu fiind validat ca autor al golului. În mai puţin de 10 minute de la reluarea partidei, după pauză, Voinescu a marcat pentru 3-0, dintr-un şut cu boltă, la vinclu. În minutul 67, elevii lui Vasile Ilinca au beneficiat de o lovitură de pedeapsă. Ciobanu a înscris din punctul cu var, însă diferenţa s-a refăcut în minutul 90, Oprescu punând punct final jocului la scorul de 4-1. În etapa a şaptea, Cozia primeşte vizita Flacărei Horezu. Meciul va avea loc sâmbătă, 7 octombrie, de la ora 15.00.