Nebunie de meci la Popeşti: arbitrul Alin Colţa a fost alergat pe teren, iar un jucător a ajuns la Urgenţe!

AS Popeşti 2016, ultima clasată din Seria Vest a Ligii a IV-a, a obţinut cel mai important rezultat din acest sezon, 2-1, pe teren propriu, cu Ştiinţa Grădiştea. Meciul a fost cu năbădăi. Mai multe informaţii ne-a oferit viceprimarul din Popeşti, Cătălin Sima (FOTO). „În minutul 25, la scorul de 1-0 pentru noi, jucătorul meu, Cosmin Zanfirescu, a primit cot în figură în timp ce sărea la cap cu un adversar. Din păcate, arbitrul Alin Colţa nu a dat atunci cartonaş roşu, cum se impunea. Zanfirescu a fost nevoit să meargă la Urgenţe, deoarece era plin de sânge şi cu ochiul tumefiat. La acea fază, tatăl său a intrat în incinta terenului, să-i ceară explicaţii arbitrului, dar lucrurile nu au degenerat. Am fost egalaţi, iar, în minutul 80, am primit un penalty clar, la o fază de cascadorii râsului. Portarul de la Grădiştea s-a ciocnit în careu cu un coechipier de-al său. Atunci, arbitrul le-a cerut să arunce mingea în aut. Din neglijenţă, jucătorul a luat mingea din braţele portarului şi a pus-o jos, iar arbitrul a fluierat 11 metri. În acel moment, arbitrul Alin Colţa a fost alergat pe teren de un mai mulţi fotbalişti adverşi, iar un jucător de-al meu alerga după ei să-l împiedice să-l lovească. La final, atât jucătorul meu, cât şi un adversar au luat roşu. Al meu, pe nedrept, deoarece doar a vrut să-l ajute pe arbitru. Am bătut penaltiul şi am câştigat cu 2-1. Îi dedicăm victoria lui Cosmin Zanfirescu. Să se facă bine cât mai repede, pentru a fi aproape de noi”, a declarat Cătălin Sima. (L.C.)