Liga IVFotbal

Mădulari, patru etape la rând fără înfrângere

CS Mădulari a ajuns la patru etape fără înfrângere. După remiza cu Berbești au urmat trei victorii. Ultima a anului din Liga a IV-a a fost înregistrată la Băbeni. Formația susținută de primarul Daniel Dimulescu și soția sa, Mariana Dimulescu, a câștigat italienește contra ultimei clasate. Diferența, în meciul cu Băbeni, a fost făcută de un penalty obținut și transformat de Marius Vlad, golgheterul echipei. Sică marcat imediat după pauză, în minutul 48.
”A fost un joc disputat pe un teren greu, ambele formații fiind împiedicate să construiască. Au și cei de la Băbeni o echipă muncitoare, care își dorește mai mult. Noi ne-am mobilizat pentru acest ultim joc pentru a încerca să încheiem anul frumos, cu o victorie, care să ne apropie de ce ne-am propus, un loc în primele 7-8 formații. A venit și Alin Vlada, de la Timișoara, și Lupu Bîrlogeanu. Nu a putut juca Georgel Stanciu, suspendat. Au avut două ocazii mari și gazdele. Una, în partea secundă. A intervenit bine Murgoci, portarul nostru. Și noi ne-am mai creat oportunități de a înscrie. Sică Vlad a ratat poate cea mai importantă șansă în prima parte, din postură de singur cu portarul. Concluzionând, am avut o primă parte a sezonului ok. Putea fi și mai bună. Ne-am bătut de la egal la egal cu orice adversară. Cei care ne-au învins au făcut-o greu și pe greșelile noastre. Vedem ce ne aduce pauza de iarnă. Avem o echipă formată din băieți de caracter, suntem prieteni cu toții. Ne-am dori să rămânem în formula aceasta, dar nu știm ce ne rezervă viitorul. Domnul primar a făcut eforturi să mențină echipa. Sunt perspective și pentru un banchet, dar rămâne să vedem dacă, unde și când va fi posibil, având în vedere că suntem împărțiți, din mai multe zone”, au declarat oficialii de la Mădulari, formație care, înainte de încheierea etapei, după victoria cu Băbeni, a urcat pe locul 6 în Elită.