Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Fotbal

Liga a V-a

Liga a V-a / Seria I

Rezultatele etapei a 28-a: Duminică – 30 mai

Viitorul Budeşti – AS Marlaur            2-5
Unirea Păuşeşti Măglaşi – Viitorul Călimăneşti    4-1
Lotru Voineasa – Topologul Galicea            2-5
Flacăra Valea Mare Băbeni – Viitorul Olanu        2-4
AS Căzăneşti – Unirea Tric. Goleşti            6-1
Minerul Ocnele Mari – Stejarul Vlădeşti        2-3
Sportul N. Bălcescu – Foresta Malaia        0-3 (neprogramat)
Oltul Dăeşti – a stat

Clasament

1. Unirea Păuşeşti Măglaşi    26     20     3       3     75-29     63p. (+24)
2. AS Căzăneşti        26     18     3       5     64-24     57p. (+18)
3. Foresta Malaia        26     15     1     10     70-49     46p. (+10)
4. AS Marlaur        27     14     4       9     52-37     46p. (  +7)
5. Stejarul Vlădeşti        26     13     6       7     56-37     45p. (  +6)
6. Minerul Ocnele Mari    26     13     5       8     70-41     44p. (  +5)
7. Topologul Galicea    26     13     5       8     60-42     44p. (  +8)
8. Viitorul Olanu        26     13     3     10     68-66     42p. (  +3)
9. Viitorul Budeşti        27     12     3     12     55-55     39p. (  –3)
10. Unirea Tric. Goleşti    26       8     6     12     58-81     30p. (  –9)
11. Viitorul Călimăneşti    26       8     2     16     62-73     26p. (–13)
12. Oltul Dăeşti        26       7     5     14     46-68     26p. (–13)
13. Sportul N. Bălcescu    26       7     3     16     34-65     24p. (–14)
14. Flacăra V. Mare Băbeni    26       4     5     17     39-79     17p. (–22)
15. Lotru Voineasa        26       1     6     19     26-89       9p. (–30)
* Sportul N. Bălcescu s-a retras din campionat

Programul etapei a 29-a: Duminică – 6 iunie

Oltul Dăeşti – Unirea Păuşeşti Măglaşi        _-_
Foresta Malaia – Lotru Voineasa            _-_
Topologul Galicea – Flacăra V. Mare Băbeni    _-_
Viitorul Olanu – AS Căzăneşti            _-_
Unirea Tric. Goleşti – Minerul Ocnele Mari        _-_
AS Marlaur – Stejarul Vlădeşti            _-_
Viitorul Călimăneşti – Sportul N. Bălcescu        3-0 (neprogramat)
Viitorul Budeşti – stă

Programul etapei a 30-a: Sâmbătă – 12 iunie

Unirea Păuşeşti Măglaşi – Viitorul Budeşti        _-_
Lotru Voineasa – Viitorul Călimăneşti        _-_
Flacăra V. Mare Băbeni – Foresta Malaia        _-_
AS Căzăneşti – Topologul Galicea            _-_
Minerul Ocnele Mari – Viitorul Olanu        _-_
Stejarul Vlădeşti – Unirea Tric. Goleşti        _-_
Sportul N. Bălcescu – Oltul Dăeşti            0-3 (neprogramat)
AS Marlaur – stă

Liga a V-a / Seria a II-a

Rezultatele etapei a 28-a: Duminică – 30 mai

Victoria Fumureni – Avântul Amărăşti        4-3
Ştiinţa Laloşu – CSR Măciuca            5-0
Alma Lex Drăgăşani – CS Guşoeni            3-1
Victoria Ştefăneşti – Prima Prundeni            0-0
AS Creţeni – Dinamo Şuşani                2-2
Viitorul Valea Mare – Zorile Scundu            1-1
Rapid Voiceşti – Ceramica Lungeşti            3-1
Oltul Ioneşti – a stat

Clasament

1. Viitorul Valea Mare    27     23     3       1     91-21     72p. (+30)
2. Dinamo Şuşani        25     19     1       5     93-39     58p. (+22)
3. Alma Lex Drăgăşani    24     15     5       4     68-32     50p. (+11)
4. Zorile Scundu        26     16     2       8     67-40     50p. (+11)
5. Rapid Voiceşti        26     15     3       8     60-35     48p. (  +9)
6. Ştiinţa Laloşu        26     14     3       9     60-51     45p. (  +6)
7. AS Creţeni        27     12     6       9     57-47     42p. (  +3)
8. Prima Prundeni        25     11     3     11     40-46     36p. (    0)
9. CS Guşoeni *)        26     11     1     14     55-63     31p. (  –5)
10. Ceramica Lungeşti    26       8     4     14     45-58     28p. (–11)
11. Oltul Ioneşti        26       7     6     13     48-69     27p. (–12)
12. Avântul Amărăşti        26       8     2     16     64-78     26p. (–13)
13. Victoria Fumureni    26       6     6     14     49-63     24p. (–15)
14. Victoria Ştefăneşti    26       3     2     21     29-120   11p. (–28)
15. CSR Măciuca        26       2     1     23     21-85       7p. (–32)
*) echipă penalizată cu 3 puncte

Programul etapei a 29-a: Duminică – 6 iunie

Victoria Fumureni – Ştiinţa Laloşu            _-_
CSR Măciuca – Alma Lex Drăgăşani            _-_
CS Guşoeni – Victoria Ştefăneşti            _-_
Prima Prundeni – Oltul Ioneşti            _-_
Dinamo Şuşani – Viitorul Valea Mare        _-_
Zorile Scundu – Rapid Voiceşti            _-_
Avântul Amărăşti – Ceramica Lungeşti        _-_
AS Creţeni – stă

Programul etapei a 30-a: Duminică – 13 iunie

Ştiinţa Laloşu – Avântul Amărăşti            _-_
Alma Lex Drăgăşani – Victoria Fumureni        _-_
Victoria Ştefăneşti – CSR Măciuca            _-_
Oltul Ioneşti – CS Guşoeni                _-_
AS Creţeni – Prima Prundeni                _-_
Rapid Voiceşti – Dinamo Şuşani            _-_
Ceramica Lungeşti – Zorile Scundu            _-_
Viitorul Valea Mare – stă

Liga a V-a / Seria a III-a

Rezultatele etapei a 28-a: Sâmbătă – 29 mai

Viitorul Buneşti – Rapid Stoeneşti            2-1
AS Pietrari – Victoria Frânceşti            1-3
Minerul Costeşti – Unirea Tomşani            1-3
Măgura Slătioara – Păstorul Vaideeni        6-1
Montana Izv. Rece – Flacăra 2005 Horezu        3-0 (neprezentare)
Viitorul Foleşti – AS Bărbăteşti            1-5
Sportul Genuneni – FC Govora            8-2
Forestierul Romani – stă

Clasament

1. Măgura Slătioara        26     18     1       7     86-39     55p. (+16)
2. Unirea Tomşani        26     17     4       5     78-42     55p. (+16)
3. Victoria Frânceşti        26     17     3       6     73-41     54p. (+15)
4. Viitorul Buneşti        26     15     6       5     63-35     51p. (+12)
5. Minerul Costeşti        26     14     3       9     66-51     45p. (  +6)
6. Păstorul Vaideeni        27     11     5     11     58-56     38p. (  –1)
7. Sportul Genuneni        26     11     4     11     66-57     37p. (  –2)
8. AS Pietrari        26     12     0     14     65-59     36p. (  –3)
9. Montana Izv. Rece    26     11     3     12     56-61     36p. (  –6)
10. AS Bărbăteşti        26     11     2     13     59-55     35p. (  –4)
11. Flacăra 2005 Horezu    27     10     4     13     54-63     34p. (  –8)
12. Rapid Stoeneşti        26     10     3     13     45-57     33p. (  –6)
13. FC Govora        26       8     3     15     48-84     27p. (–15)
14. Forestierul Romani    26       5     4     17     38-73     19p. (–20)
15. Viitorul Foleşti        26       3     1     22     30-112   10p. (–29)

Programul etapei a 29-a: Duminică – 6 iunie

Viitorul Buneşti – AS Pietrari                _-_
Victoria Frânceşti – Minerul Costeşti            _-_
Unirea Tomşani – Măgura Slătioara            _-_
Păstorul Vaideeni – Montana Izv. Rece        _-_
Forestierul Romani – Viitorul Foleşti            _-_
AS Bărbăteşti – Sportul Genuneni            _-_
Rapid Stoeneşti – FC Govora                _-_
Flacăra 2005 Horezu – stă

Programul etapei a 30-a: Duminică – 13 iunie

AS Pietrari – Rapid Stoeneşti                _-_
Minerul Costeşti – Viitorul Buneşti            _-_
Măgura Slătioara – Victoria Frânceşti        _-_
Montana Izv. Rece – Unirea Tomşani        _-_
Viitorul Foleşti – Flacăra 2005 Horezu        _-_
Sportul Genuneni – Forestierul Romani        _-_
FC Govora – AS Bărbăteşti                _-_
Păstorul Vaideeni – stă

Liga a V-a / Seria a IV-a

Rezultatele etapei a 28-a: Duminică – 30 mai

Experti 2000 Popeşti – Inter Lăpuşata        2-1
Prim Stroeşti – Olteţul Zătreni            1-4
Juventus Roeşti – Luceafărul Pesceana        2-3
AS Oteşani – ALX Port Vale Mateeşti        2-4
Fauru Livezi – Saldi Cernişoara            6-4
Ştiinţa Grădiştea – AS 2009 Popeşti            2-0
Real Cernişoara – a stat
Cerna Copăceni – a stat

Clasament

1. Olteţul Zătreni        24     18     3       3     92-34     57p. (+21)
2. AS 2009 Popeşti        24     18     2       4     74-28     56p. (+20)
3. Experţi 2000 Popeşti    24     16     4       4     66-31     52p. (+16)
4. Fauru Livezi        24     15     0       9     64-42     45p. (  +9)
5. Cerna Copăceni        25     12     2     11     67-61     38p. (  –3)
6. Luceafărul Pesceana    24     12     2     10     53-64     38p. (  +1)
7. ALX Port Vale Mateeşti    24     10     3     11     58-60     33p. (  –3)
8. Saldi Cernişoara        24       9     5     10     71-56     32p. (  –1)
9. Juventus Roeşti        25       8     7     10     47-47     31p. (  –8)
10. Ştiinţa Grădiştea        24       8     4     12     45-72     28p. (  –5)
11. AS Oteşani        25       6     4     15     41-93     22p. (–14)
12. Real Cernişoara        24       6     3     15     43-70     21p. (–15)
13. Inter Lăpuşata        24       5     4     15     44-63     19p. (–17)
14. Prim Stroeşti        25       4     3     18     31-66     15p. (–18)
* Cerna Fârtăţeşti s-a retras din campionat

Programul etapei a 29-a: Sâmbătă – 5 iunie

Experti 2000 Popeşti – Real Cernişoara        _-_
Olteţul Zătreni – Cerna Copăceni            _-_
Luceafărul Pesceana – AS Oteşani            _-_
ALX Port Vale Mateeşti – Fauru Livezi        _-_
Saldi Cernişoara – Ştiinţa Grădiştea            _-_
Inter Lăpuşata – AS 2009 Popeşti            _-_
Prim Stroeşti – stă
Juventus Roeşti – stă

Programul etapei a 30-a: Duminică – 13 iunie

Real Cernişoara – Inter Lăpuşata            _-_
Prim Stroeşti – Experti 2000 Popeşti            _-_
Juventus Roeşti – Olteţul Zătreni            _-_
Fauru Livezi – Luceafărul Pesceana            _-_
Ştiinţa Grădiştea – ALX Port Vale Mateeşti        _-_
AS 2009 Popeşti – Saldi Cernişoara            _-_
Cerna Copăceni – stă
AS Oteşani – stă

Articole Similare

Lasă un răspuns

Back to top button