Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Fotbal

Liga a V-a

Liga a V-a / Seria I

Rezultatele etapei a 25-a: Duminică – 9 mai

Viitorul Călimăneşti – Oltul Dăeşti   2-1
Foresta Malaia – Viitorul Budeşti   2-1
Viitorul Olanu – Unirea Păuşeşti Măglaşi  2-3
Stejarul Vlădeşti – Lotru Voineasa   3-0 (neprezentare)
Minerul Ocnele Mari – Flacăra V. Mare Băbeni 8-0
AS Marlaur – AS Căzăneşti    1-0
Unirea Tricolorul Goleşti – Sportul N. Bălcescu 3-0 (neprogramat)
Topologul Galicea – a stat

Clasament

  1. Unirea Păuşeşti Măglaşi 23     17     3       3     64-26     54p. (+21)
  2. AS Căzăneşti  23     16     3       4     57-21     51p. (+18)
  3. Minerul Ocnele Mari 23     13     5       5     68-35     44p. (  +8)
  4. Foresta Malaia  24     14     1       9     66-44     43p. (+10)
  5. AS Marlaur  24     12     4       8     45-32     40p. (  +4)
  6. Topologul Galicea 23     11     5       7     51-38     38p. (  +5)
  7. Stejarul Vlădeşti  23     10     6       7     46-32     36p. (    0)
  8. Viitorul Budeşti  24     11     3     10     49-46     36p. (    0)
  9. Viitorul Olanu  23     10     3     10     55-61     33p. (  –3)
10. Viitorul Călimăneşti 24       8     2     14     60-67     26p. (–13)
11. Unirea Tric. Goleşti 23       6     6     11     50-72     24p. (–12)
12. Sportul N. Bălcescu 23       7     3     13     34-56     24p. (  –8)
13. Oltul Dăeşti  24       5     5     14     40-66     20p. (–13)
14. Flacăra V. Mare Băbeni 23       4     5     14     33-67     17p. (–16)
15. Lotru Voineasa  23       1     6     16     19-74       9p. (–24)
* Sportul N. Bălcescu s-a retras din campionat

Programul etapei a 26-a: Sâmbătă – 15 mai

Oltul Dăeşti – AS Marlaur    _-_
Viitorul Budeşti – Viitorul Călimăneşti  _-_
Unirea Păuşeşti Măglaşi – Topologul Galicea _-_
Lotru Voineasa – Unirea Tricolorul Goleşti  _-_
Flacăra Valea Mare Băbeni – Stejarul Vlădeşti _-_
AS Căzăneşti – Minerul Ocnele Mari  _-_
Sportul Nicolae Bălcescu – Viitorul Olanu  0-3 (neprogramat)
Foresta Malaia – stă

Liga a V-a / Seria a II-a

Rezultatele etapei a 25-a: Duminică – 9 mai

CS Guşoeni – CSR Măciuca    3-0
Prima Prundeni – Victoria Fumureni   2-2
Dinamo Şuşani – Alma Lex Drăgăşani  amânat
Zorile Scundu – Victoria Ştefăneşti   6-0
Ceramica Lungeşti – Oltul Ioneşti   1-1
Rapid Voiceşti – AS Creţeni    4-1
Avântul Amărăşti – Viitorul Valea Mare  2-3
Ştiinţa Laloşu – a stat

Restanţă: Alma Lex Drăgăşani – AS Creţeni 7-0
Restanţă: Alma Lex Drăgăşani – Zorile Scundu 2-0

Clasament

  1. Viitorul Valea Mare 24     21     2       1     87-19     65p. (+29)
  2. Dinamo Şuşani  22     17     0       5     81-36     51p. (+18)
  3. Alma Lex Drăgăşani 23     14     5       4     65-31     47p. (+11)
  4. Rapid Voiceşti  23     14     2       7     55-31     44p. (  +8)
  5. Zorile Scundu  23     14     1       8     60-36     43p. (  +7)
  6. AS Creţeni  24     12     4       8     53-41     40p. (  +7)
  7. Ştiinţa Laloşu  23     12     3       8     51-45     39p. (  +6)
  8. Prima Prundeni  23     11     2     10     39-43     35p. (  –1)
  9. Ceramica Lungeşti 23       8     3     12     43-53     27p. (  –9)
10. Oltul Ioneşti  24       7     6     11     47-60     27p. (  –9)
11. CS Guşoeni *)  23       9     1     13     45-57     25p. (  –8)
12. Avântul Amărăşti  23       7     1     15     55-71     22p. (–14)
13. Victoria Fumureni 23       4     6     13     40-55     18p. (–15)
14. Victoria Ştefăneşti 24       3     1     20     28-117   10p. (–23)
15. CSR Măciuca  23       2     1     20     19-73       7p. (–26)
*) echipă penalizată cu 3 puncte

Programul etapei a 26-a: Duminică – 16 mai

CSR Măciuca – Avântul Amărăşti   _-_
Victoria Fumureni – CS Guşoeni   _-_
Ştiinţa Laloşu – Prima Prundeni   _-_
Victoria Ştefăneşti – Dinamo Şuşani   _-_
Oltul Ioneşti – Zorile Scundu    _-_
AS Creţeni – Ceramica Lungeşti   _-_
Viitorul Valea Mare – Rapid Voiceşti  _-_
Alma Lex Drăgăşani – stă

Liga a V-a / Seria a III-a

Rezultatele etapei a 25-a: Duminică – 9 mai

Unirea Tomşani – Victoria Frânceşti   1-2
Păstorul Vaideeni – Viitorul Buneşti   4-4
Flacăra 2005 Horezu – AS Pietrari   1-0
Forestierul Romani – Minerul Costeşti  3-3
AS Bărbăteşti – Măgura Slătioara   3-6
FC Govora – Montana Izv. Rece   2-0
Rapid Stoeneşti – Viitorul Foleşti   1-2
Sportul Genuneni – a stat

Clasament

  1. Unirea Tomşani  23     15     4       4     66-36     49p. (+13)
  2. Victoria Frânceşti  23     15     2       6     64-38     47p. (+14)
  3. Viitorul Buneşti  23     13     5       5     55-31     44p. (+11)
  4. Măgura Slătioara  22     14     1       7     71-35     43p. (+10)
  5. Minerul Costeşti  22     13     3       6     60-41     42p. (+12)
  6. Păstorul Vaideeni  24     10     5       9     52-44     35p. (  –1)
  7. Flacăra 2005 Horezu 24     10     4     10     50-50     34p. (  –5)
  8. AS Pietrari  23     11     0     12     58-47     33p. (    0)
  9. AS Bărbăteşti  24     10     2     12     54-52     32p. (  –7)
10. Sportul Genuneni  23       9     4     10     54-52     31p. (  –5)
11. Rapid Stoeneşti  23       9     3     11     41-49     30p. (  –6)
12. Montana Izv. Rece 23       8     3     12     48-61     27p. (  –6)
13. FC Govora  24       7     3     14     42-73     24p. (–15)
14. Forestierul Romani 24       5     4     15     38-69     19p. (–17)
15. Viitorul Foleşti  23       3     1     19     25-100   10p. (–23)

Programul etapei a 26-a: Duminică – 16 mai

Victoria Frânceşti – Rapid Stoeneşti    _-_
Viitorul Buneşti – Unirea Tomşani    _-_
AS Pietrari – Păstorul Vaideeni    _-_
Minerul Costeşti – Flacăra 2005 Horezu   _-_
Măgura Slătioara – Forestierul Romani   _-_
Montana Izv. Rece – AS Bărbăteşti    _-_
Viitorul Foleşti – Sportul Genuneni    _-_
FC Govora – stă

Liga a V-a / Seria a IV-a

Rezultatele etapei a 25-a: Sâmbătă – 8 mai

Luceafărul Pesceana – Real Cernişoara  5-3
ALX Port Vale Mateeşti – Prim Stroeşti  2-0
Saldi Cernişoara – Cerna Copăceni   5-0 (contestaţie oaspeţi)
AS 2009 Popeşti – Juventus Roeşti   1-1
Ştiinţa Grădiştea – AS Oteşani   7-1
Inter Lăpuşata – Fauru Livezi    0-2
Olteţul Zătreni – a stat
Experti 2000 Popeşti – a stat

Restanţă: Luceafărul Pesceana – Ştiinţa Grădiştea 1-3

Clasament

  1. Olteţul Zătreni  21     17     2       2     83-27     53p. (+20)
  2. AS 2009 Popeşti  21     16     2       3     68-25     50p. (+17)
  3. Experţi 2000 Popeşti 22     14     4       4     61-28     46p. (+16)
  4. Fauru Livezi  21     13     0       8     55-36     39p. (  +9)
  5. Cerna Copăceni  23     12     2       9     59-49     38p. (    0)
  6. Luceafărul Pesceana 21     10     2       9     44-51     32p. (  –2)
  7. Saldi Cernişoara  21       8     5       8     59-45     29p. (  –1)
  8. Juventus Roeşti  22       7     7       8     42-40     28p. (  –5)
  9. Ştiinţa Grădiştea  21       7     4     10     37-65     25p. (  –5)
10. ALX Port Vale Mateeşti 21       7     3     11     46-63     24p. (  –9)
11. AS Oteşani  22       6     4     12     36-77     22p. (  –8)
12. Real Cernişoara  23       6     2     15     40-67     20p. (–16)
13. Inter Lăpuşata  22       4     4     14     39-58     16p. (–17)
14. Prim Stroeşti  23       3     3     17     23-62     12p. (–15)
* Cerna Fârtăţeşti s-a retras din campionat

Programul etapei a 26-a: Duminică – 16 mai

Experti 2000 Popeşti – Olteţul Zătreni  _-_
Prim Stroeşti – Luceafărul Pesceana   _-_
Cerna Copăceni – ALX Port Vale Mateeşti  _-_
Juventus Roeşti – Saldi Cernişoara   _-_
AS Oteşani – AS 2009 Popeşti   _-_
Fauru Livezi – Ştiinţa Grădiştea   _-_
Inter Lăpuşata – stă
Real Cernişoara – stă

Articole Similare

One Comment

Lasă un răspuns

Back to top button