Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Fotbal

Liga a V-a

Liga a V-a / Seria I

Rezultatele etapei a 18-a
Duminică – 28 martie

AS Marlaur – Viitorul Olanu    5-0
Topologul Galicea – Unirea Tricolorul Goleşti 9-2
Foresta Malaia – Stejarul Vlădeşti   3-2
Viitorul Călimăneşti – Minerul Ocnele Mari  0-5
Oltul Dăeşti – AS Căzăneşti    2-3
Viitorul Budeşti – Flacăra Valea Mare Băbeni 5-2
Unirea Păuşeşti Măglaşi – Sportul N. Bălcescu 3-0 (neprogramat)
Lotru Voineasa – a stat
* Sportul N. Bălcescu s-a retras din campionat

Clasament

  1. Unirea Păuşeşti Măglaşi 16     12     3       1     39-14     39p. (+15)
  2. AS Căzăneşti  17     11     3       3     37-18     36p. (+12)
  3. Minerul Ocnele Mari 17     10     4       3     51-27     34p. (  +7)
  4. Foresta Malaia  17       9     1       7     50-33     28p. (  +4)
  5. Viitorul Budeşti  17       8     2       7     38-37     26p. (  –1)
  6. Viitorul Olanu  17       8     2       7     40-45     26p. (  +2)
  7. Topologul Galicea 17       7     4       6     38-33     25p. (  –5)
  8. Sportul N. Bălcescu 16       7     3       6     34-35     24p. (  +4)
  9. AS Marlaur  17       6     4       7     30-28     22p. (  –5)
10. Viitorul Călimăneşti 17       6     2       9     44-44     20p. (  –7)
11. Unirea Tric. Goleşti 17       5     5       7     39-49     20p. (  –4)
12. Stejarul Vlădeşti  17       4     6       7     26-31     18p. (  –6)
13. Oltul Dăeşti  17       4     4     11     30-44     16p. (  –8)
14. Flacăra V. Mare Băbeni 17       3     4     10     28-46     13p. (–11)
15. Lotru Voineasa  16       0     5     11     11-51       5p. (–16)

Programul etapei a 19-a
Sâmbătă – 3 aprilie

Viitorul Olanu – Topologul Galicea   _-_
Unirea Tricolorul Goleşti – Foresta Malaia  _-_
Stejarul Vlădeşti – Viitorul Călimăneşti  _-_
Minerul Ocnele Mari – Oltul Dăeşti   _-_
AS Căzăneşti – Viitorul Budeşti   _-_
Lotru Voineasa – Unirea Păuşeşti Măglaşi  _-_
Sportul Nicolae Bălcescu – AS Marlaur  0-3 (neprogramat)
Flacăra Valea Mare Băbeni – stă

Programul etapei a 20-a
Marţi – 6 aprilie

AS Marlaur – Topologul Galicea   _-_
Foresta Malaia – Viitorul Olanu   _-_
Viitorul Călimăneşti – Unirea Tricolorul Goleşti _-_
Oltul Dăeşti – Stejarul Vlădeşti   _-_
Viitorul Budeşti – Minerul Ocnele Mari  _-_
Unirea Păuşeşti Măglaşi – Flacăra V. Mare Băbeni _-_
Sportul Nicolae Bălcescu – Lotru Voineasa  0-3 (neprogramat)
AS Căzăneşti – stă

Liga a V-a / Seria a II-a

Rezultatele etapei a 18-a
Sâmbătă – 27 martie

Avântul Amărăşti – Dinamo Şuşani   2-5
Prima Prundeni – Ceramica Lungeşti   4-1
CS Guşoeni – Rapid Voiceşti    1-3
Victoria Fumureni – AS Creţeni   1-1
Alma Lex Drăgăşani – Victoria Ştefăneşti  amânat
Ştiinţa Laloşu – Oltul Ioneşti    4-1
CSR Măciuca – Viitorul Valea Mare   0-4
Zorile Scundu – a stat

Clasament

  1. Viitorul Valea Mare 17     15     1       1     72-16     46p. (+19)
  2. Dinamo Şuşani  17     13     0       4     68-30     39p. (+12)
  3. Ştiinţa Laloşu  17     12     1       4     47-32     37p. (+13)
  4. AS Creţeni  17     10     3       4     37-20     33p. (+12)
  5. Zorile Scundu  16     10     1       5     39-28     31p. (  +7)
  6. Alma Lex Drăgăşani 16       8     5       3     35-24     29p. (  +5)
  7. Rapid Voiceşti  16       9     1       6     29-21     28p. (  +4)
  8. Oltul Ioneşti  17       7     2       8     40-44     23p. (  –1)
  9. Ceramica Lungeşti 16       7     1       8     35-36     22p. (  –2)
10. Avântul Amărăşti  17       6     0     11     47-56     18p. (–12)
11. Prima Prundeni  17       5     1     11     25-38     19p. (  –8)
12. Victoria Fumureni 17       4     5       8     34-39     17p. (–10)
13. CS Guşoeni *)  17       5     1     11     31-50     13p. (–11)
14. CSR Măciuca  17       1     0     16     13-55       3p. (–21)
15. Victoria Ştefăneşti 16       1     0     15     13-78       3p. (–18)
*) echipă penalizată cu 3 puncte

Programul etapei a 19-a
Sâmbătă – 3 aprilie

Zorile Scundu – Prima Prundeni   _-_
Ceramica Lungeşti – CS Guşoeni   _-_
Viitorul Valea Mare – Victoria Fumureni  _-_
AS Creţeni – Ştiinţa Laloşu    _-_
Oltul Ioneşti – Alma Lex Drăgăşani   _-_
Victoria Ştefăneşti – Avântul Amărăşti  _-_
Rapid Voiceşti – CSR Măciuca   _-_
Dinamo Şuşani – stă

Programul etapei a 20-a
Marţi – 6 aprilie

Prima Prundeni – Dinamo Şuşani   _-_
CS Guşoeni – Zorile Scundu    _-_
CSR Măciuca – Ceramica Lungeşti   _-_
Victoria Fumureni – Rapid Voiceşti   _-_
Ştiinţa Laloşu – Viitorul Valea Mare   _-_
Alma Lex Drăgăşani – AS Creţeni   _-_
Victoria Ştefăneşti – Oltul Ioneşti   _-_
Avântul Amărăşti – stă

Liga a V-a / Seria a III-a

Rezultatele etapei a 18-a
Duminică – 28 martie

Rapid Stoeneşti – Forestierul Romani  7-4
Flacăra 2005 Horezu – AS Bărbăteşti  2-0 (întrerupt în minutul 88)
Păstorul Vaideeni – FC Govora   5-3
Unirea Tomşani – Sportul Genuneni   1-1
Victoria Frânceşti – Viitorul Foleşti   6-1
Minerul Costeşti – Măgura Slătioara   0-0 (întrerupt în minutul 5)
AS Pietrari – Montana Izv. Rece   5-1
Viitorul Buneşti – a stat

Clasament

  1. Unirea Tomşani  16     11     3       2     49-28     36p. (+12)
  2. Viitorul Buneşti  16     10     2       4     40-22     32p. (  +8)
  3. Măgura Slătioara  16     10     1       5     43-22     31p. (+10)
  4. Minerul Costeşti  16     10     1       5     43-29     31p. (  +7)
  5. Păstorul Vaideeni  17       9     2       6     38-27     29p. (  +2)
  6. AS Pietrari  17       9     0       8     44-37     27p. (  +3)
  7. Victoria Frânceşti  17       8     2       6     40-33     26p. (  +2)
  8. Rapid Stoeneşti  17       8     2       7     33-32     26p. (  –1)
  9. AS Bărbăteşti  16       8     1       7     43-34     25p. (  –2)
10. Flacăra 2005 Horezu 15       7     3       5     38-31     24p. (    0)
11. Montana Izv. Rece 17       7     1       9     37-46     22p. (  –2)
12. Sportul Genuneni  16       6     2       8     45-41     20p. (  –7)
13. Forestierul Romani 17       4     2     11     28-50     14p. (–10)
14. FC Govora  17       2     3     12     25-55       9p. (–18)
15. Viitorul Foleşti  17       1     1     15     20-79       4p. (–20)

Programul etapei a 19-a
Sâmbătă – 3 aprilie

Forestierul Romani – Flacăra 2005 Horezu  _-_
AS Bărbăteşti – Păstorul Vaideeni   _-_
FC Govora – Unirea Tomşani    _-_
Sportul Genuneni – Victoria Frânceşti  _-_
Viitorul Foleşti – Viitorul Buneşti   _-_
Montana Izv. Rece – Minerul Costeşti  _-_
Măgura Slătioara – Rapid Stoeneşti   _-_
AS Pietrari – stă

Programul etapei a 20-a
Marţi – 6 aprilie

Rapid Stoeneşti – Flacăra 2005 Horezu  _-_
Păstorul Vaideeni – Forestierul Romani  _-_
Unirea Tomşani – AS Bărbăteşti   _-_
Victoria Frânceşti – FC Govora   _-_
Viitorul Buneşti – Sportul Genuneni   _-_
AS Pietrari – Viitorul Foleşti    _-_
Măgura Slătioara – Montana Izv. Rece  _-_
Minerul Costeşti – stă

Liga a V-a / Seria a IV-a

Rezultatele etapei a 18-a
Duminică – 28 martie

Inter Lăpuşata – ALX Port Vale Mateeşti  2-1
Luceafărul Pesceana – Saldi Cernişoara  3-0
Olteţul Zătreni – Ştiinţa Grădiştea   8-1
Experti 2000 Popeşti – AS Oteşani   1-2
Prim Stroeşti – Cerna Copăceni   2-2
Real Cernişoara – Juventus Roeşti   0-6
Fauru Livezi – a stat
AS 2009 Popeşti – a stat

Clasament

  1. Olteţul Zătreni  16     14     1       1     66-23     43p. (+19)
  2. AS 2009 Popeşti  15     13     0       2     56-18     39p. (+18)
  3. Experţi 2000 Popeşti 16     10     3       3     43-20     33p. (+12)
  4. Cerna Copăceni  16       9     2       5     44-30     29p. (  +3)
  5. Saldi Cernişoara  16       6     5       5     50-35     23p. (  –1)
  6. Luceafărul Pesceana 15       7     2       6     32-35     23p. (  –4)
  7. Fauru Livezi  14       7     0       7     35-27     21p. (    0)
  8. Juventus Roeşti  15       5     4       6     25-24     19p. (  –2)
  9. ALX Port Vale Mateeşti 16       5     2       9     36-50     17p. (  –4)
10. Inter Lăpuşata  16       4     4       8     35-39     16p. (–11)
11. Ştiinţa Grădiştea  14       4     2       8     19-50     14p. (  –7)
12. AS Oteşani  15       4     2       9     22-55     14p. (  –4)
13. Real Cernişoara  16       3     1     12     23-55     10p. (–17)
14. Prim Stroeşti  16       2     2     12     17-42       8p. (–10)
* Cerna Fârtăţeşti s-a retras din campionat

Programul etapei a 19-a
Sâmbătă – 3 aprilie

ALX Port Vale Mateeşti – Luceafărul Pesceana _-_
AS 2009 Popeşti – Olteţul Zătreni   _-_
Fauru Livezi – Experti 2000 Popeşti   _-_
AS Oteşani – Real Cernişoara   _-_
Juventus Roeşti – Prim Stroeşti   _-_
Cerna Copăceni – Inter Lăpuşata   _-_
Ştiinţa Grădiştea – stă
Saldi Cernişoara – stă

Programul etapei a 20-a
Marţi – 6 aprilie

Inter Lăpuşata – Luceafărul Pesceana  _-_
Olteţul Zătreni – Saldi Cernişoara   _-_
Experti 2000 Popeşti – Ştiinţa Grădiştea  _-_
Real Cernişoara – Fauru Livezi   _-_
Prim Stroeşti – AS Oteşani    _-_
Cerna Copăceni – Juventus Roeşti   _-_
AS 2009 Popeşti – stă
ALX Port Vale Mateeşti – stă

Articole Similare

2 Comments

  1. AS 2009 Popeşti – Olteţul Zătreni _-_
    Fauru Livezi – Experti 2000 Popeşti _-_

    sambata 2 meciuri nebune….primu dintre ele va decide campioana acestei serii……

  2. asa e cercel10,sper sa iesim noi invingatori macar pentru meciu din tur dintre noi facut praf de cel mai slab albitru pe care l-am intalnit.cel putin un punct trebuia sa castigam acolo si facand socoteala acum eram pe primu loc.ne vedem sambata si fie ca cei mai buni sa castige.

Lasă un răspuns

Back to top button