Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Fotbal

Liga a V-a

Liga a V-a / Seria I

Rezultatele etapei a 17-a
Sâmbătă – 20 martie

Unirea Tricolorul Goleşti – Viitorul Olanu  2-3
Stejarul Vlădeşti – Topologul Galicea   3-1
Minerul Ocnele Mari – Foresta Malaia   1-1
AS Căzăneşti – Viitorul Călimăneşti   5-0
Flacăra Valea Mare Băbeni – Oltul Dăeşti  1-1
Lotru Voineasa – Viitorul Budeşti   1-1
Unirea Păuşeşti Măglaşi – AS Marlaur   2-0
* Sportul N. Bălcescu s-a retras din campionat

Clasament

  1. Unirea Păuşeşti Măglaşi 15     11     3       1     36-14     36p. (+15)
  2. AS Căzăneşti  16     10     3       3     34-16     33p. (  +9)
  3. Minerul Ocnele Mari 16       9     4       3     46-27     31p. (  +4)
  4. Viitorul Olanu  16       8     2       6     40-40     26p. (  +2)
  5. Foresta Malaia  16       8     1       7     47-31     25p. (  +4)
  6. Sportul N. Bălcescu 15       7     3       5     34-32     24p. (  +4)
  7. Viitorul Budeşti  16       7     2       7     33-35     23p. (  –1)
  8. Topologul Galicea  16       6     4       6     29-31     22p. (  –5)
  9. Viitorul Călimăneşti 16       6     2       8     44-39     20p. (  –4)
10. Unirea Tric. Goleşti 16       5     5       6     37-40     20p. (  –4)
11. AS Marlaur  16       5     4       7     25-28     19p. (  –5)
12. Stejarul Vlădeşti  16       4     6       6     24-28     18p. (  –6)
13. Oltul Dăeşti  16       4     4     10     28-41     16p. (  –5)
14. Flacăra V. Mare Băbeni 16       3     4       9     26-41     13p. (–11)
15. Lotru Voineasa  16       0     5     11     11-51       5p. (–16)

Programul etapei a 18-a
Duminică – 28 martie

AS Marlaur – Viitorul Olanu    _-_
Topologul Galicea – Unirea Tricolorul Goleşti  _-_
Foresta Malaia – Stejarul Vlădeşti   _-_
Viitorul Călimăneşti – Minerul Ocnele Mari  _-_
Oltul Dăeşti – AS Căzăneşti    _-_
Viitorul Budeşti – Flacăra Valea Mare Băbeni  _-_
Unirea Păuşeşti Măglaşi – stă
Lotru Voineasa – stă
* Sportul N. Bălcescu s-a retras din campionat

Liga a V-a / Seria a II-a

Rezultatele etapei a 17-a
Duminică – 21 martie

Zorile Scundu – Dinamo Şuşani   0-2
Rapid Voiceşti – Prima Prundeni   2-0
Viitorul Valea Mare – CS Guşoeni   2-1
Oltul Ioneşti – Victoria Fumureni   3-2
Victoria Ştefăneşti – Ştiinţa Laloşu   1-3
Alma Lex Drăgăşani – Avântul Amărăşti  4-0
AS Creţeni – CSR Măciuca    3-0 (neprogramat)
Ceramica Lungeşti – a stat

Clasament

  1. Viitorul Valea Mare 16     14     1       1     68-16     43p. (+16)
  2. Dinamo Şuşani  16     12     0       4     63-28     36p. (  +9)
  3. Ştiinţa Laloşu  16     11     1       4     43-31     34p. (+13)
  4. AS Creţeni   16     10     2       4     36-19     32p. (+11)
  5. Zorile Scundu  16     10     1       5     39-28     31p. (  +7)
  6. Alma Lex Drăgăşani 16       8     5       3     35-24     29p. (  +5)
  7. Rapid Voiceşti  15       8     1       6     26-20     25p. (  +1)
  8. Oltul Ioneşti  16       7     2       7     39-40     23p. (  –1)
  9. Ceramica Lungeşti  15       7     1       7     34-32     22p. (  –2)
10. Avântul Amărăşti  16       6     0     10     45-51     18p. (  –9)
11. Victoria Fumureni  16       4     4       8     33-38     16p. (  –8)
12. Prima Prundeni  16       4     1     11     21-37     16p. (  –8)
13. CS Guşoeni *)  16       5     1     10     30-47     13p. (  –8)
14. CSR Măciuca **)  16       1     0     15     13-51       3p. (–18)
15. Victoria Ştefăneşti  16       1     0     15     13-78       3p. (–18)
*) echipă penalizată cu 3 puncte
**) CSR Măciuca s-a retras din campionat

Programul etapei a 18-a
Sâmbătă – 27 martie

Avântul Amărăşti – Dinamo Şuşani   _-_
Prima Prundeni – Ceramica Lungeşti   _-_
CS Guşoeni – Rapid Voiceşti    _-_
Victoria Fumureni – AS Creţeni   _-_
Alma Lex Drăgăşani – Victoria Ştefăneşti  _-_
Ştiinţa Laloşu – Oltul Ioneşti    _-_
CSR Măciuca – Viitorul Valea Mare   0-3 (neprogramat)
Zorile Scundu – stă

Liga a V-a / Seria a III-a

Rezultatele etapei a 17-a
Duminică – 14 martie

AS Bărbăteşti – Forestierul Romani   2-2
FC Govora – Flacăra 2005 Horezu   2-4
Sportul Genuneni – Păstorul Vaideeni   2-1
Viitorul Foleşti – Unirea Tomşani   2-6
Montana Izv. Rece – Viitorul Buneşti   1-2
Măgura Slătioara – AS Pietrari    4-1
Minerul Costeşti – Rapid Stoeneşti   3-0
Victoria Frânceşti – a stat

Clasament

  1. Unirea Tomşani  15     11     2       2     48-27     35p. (+14)
  2. Viitorul Buneşti  16     10     2       4     40-22     32p. (  +8)
  3. Măgura Slătioara  16     10     1       5     43-22     31p. (+10)
  4. Minerul Costeşti  16     10     1       5     43-29     31p. (  +7)
  5. Păstorul Vaideeni  16       8     2       6     33-24     26p. (  +2)
  6. AS Bărbăteşti  16       8     1       7     43-34     25p. (  –2)
  7. AS Pietrari     16       8     0       8     39-36     24p. (  +3)
  8. Victoria Frânceşti  15       7     2       6     34-32     23p. (  +2)
  9. Rapid Stoeneşti  16       7     2       7     26-28     23p. (  –1)
10. Montana Izv. Rece    16       7     1       8     36-41     22p. (  –2)
11. Flacăra 2005 Horezu 15       6     3       5     34-29     21p. (  –3)
12. Sportul Genuneni  15       5     1       8     42-39     16p. (  –8)
13. Forestierul Romani  16       4     2     10     24-43     14p. (–10)
14. FC Govora  16       2     3     11     22-50       9p. (–18)
15. Viitorul Foleşti  16       1     1     14     19-73       4p. (–20)

Programul etapei a 18-a
Duminică – 28 martie

Rapid Stoeneşti – Forestierul Romani   _-_
Flacăra 2005 Horezu – AS Bărbăteşti   _-_
Păstorul Vaideeni – FC Govora   _-_
Unirea Tomşani – Sportul Genuneni   _-_
Victoria Frânceşti – Viitorul Foleşti   _-_
Minerul Costeşti – Măgura Slătioara   _-_
AS Pietrari – Montana Izv. Rece   _-_
Viitorul Buneşti – stă

Liga a V-a / Seria a IV-a

Rezultatele etapei a 17-a
Duminică – 21 martie

Saldi Cernişoara – ALX Port Vale Mateeşti  2-4
AS 2009 Popeşti – Luceafărul Pesceana  1-0
Fauru Livezi – Olteţul Zătreni    2-4
Juventus Roeşti – Experti 2000 Popeşti  1-0
Cerna Copăceni – Real Cernişoara   2-1
Prim Stroeşti – Inter Lăpuşata    1-0
Ştiinţa Grădiştea – a stat 
AS Oteşani – a stat

Clasament

  1. Olteţul Zătreni  15     13     1       1     58-22     40p. (+19)
  2. AS 2009 Popeşti  15     13     0       2     56-18     39p. (+18)
  3. Experţi 2000 Popeşti 15     10     3       2     42-18     33p. (+15)
  4. Cerna Copăceni  15       9     1       5     42-28     28p. (  +4)
  5. Saldi Cernişoara  15       6     5       4     50-32     23p. (  –1)
  6. Fauru Livezi  14       7     0       7     35-27     21p. (    0)
  7. Luceafărul Pesceana 14       6     2       6     29-35     20p. (  –4)
  8. ALX Port Vale Mateeşti 15       5     2       8     35-48     17p. (  –4)
  9. Juventus Roeşti  14       4     4       6     19-24     16p. (  –5)
10. Ştiinţa Grădiştea  13       4     2       7     18-42     14p. (  –7)
12. Inter Lăpuşata  15       3     4       8     33-38     13p. (–11)
12. AS Oteşani  14       3     2       9     20-54     11p. (  –7)
13. Real Cernişoara  15       3     1     11     23-49     10p. (–14)
14. Prim Stroeşti  15       2     1     12     15-40       7p. (  –8)
* Cerna Fârtăţeşti s-a retras din campionat

Programul etapei a 18-a
Duminică – 28 martie

Inter Lăpuşata – ALX Port Vale Mateeşti  _-_ 
Luceafărul Pesceana – Saldi Cernişoara  _-_
Olteţul Zătreni – Ştiinţa Grădiştea   _-_
Experti 2000 Popeşti – AS Oteşani   _-_
Prim Stroeşti – Cerna Copăceni   _-_
Real Cernişoara – Juventus Roeşti   _-_
Fauru Livezi – stă
AS 2009 Popeşti – stă

Articole Similare

Lasă un răspuns

Back to top button