Liga a IV-a
Restanţă etapa a IX-a:
• Miercuri, 13 octombrie
CSM Drăgăşani – AS Şirineasa 2-3 (1-2)
Au marcat: Nicolae Sticlaru (2) / Butişteanu (autogol), Gheorghe Bodescu, Bogdan Dumitru
Arbitri: Daniel Demetrescu – Marian Joiţa, Nicolae Dobrică; Rezervă: Domnica Ungureanu
Observator: Teo Ţarălungă
Rezultate etapa a X-a:
• Sâmbătă, 16 octombrie
Victoria Frânceşti – Olteţul Zătreni 2-3 (2-2)
Au marcat: Ionuţ Petrescu (autogol), Ciprian Strâmbeanu / Mircea Herăscu, Marius Panait, Viorel Merişanu
Posada Perişani – Cozia Călimăneşti 2-2 (2-1)
Au marcat: Eduard Dobrin, Adrian Olaru / Cristi Mogoşan (2)
Minerul Berbeşti – Unirea Păuşeşti Măglaşi 9-0 (6-0)
Au marcat: Robert Ilinescu (2), Cosmin Roşia, Răzvan Milosteanu (2), Gârlă (2), Buliman, Andrei Vladu
Hidroelectra Rm. Vâlcea – Olteţul Alunu 5-0 (0-0)
Au marcat: Alin Savu (4), Costin Mitrache
AS Nova Turist Mihăeşti – Viitorul Valea Mare 3-2 (2-0)
Au marcat: Florin Ban (3) / Ionuţ Pârlac (2)
Flacăra Horezu – Lotru Brezoi 2-3 (1-2)
Au marcat: Adrian Glăvan, Gelu Voica / Eduard Împuşcatu (2), Dragoş Trăistaru
AS Şirineasa – Damila Măciuca 1-4 (1-1)
Au marcat: Bădălan / Oct. Dina, Dan Ioniţă, Adrian Albinaru, Pârvulescu
Dinamo 2007 Rm. Vâlcea – CSM Drăgăşani 6-1 (3-0)
Au marcat: Cosmin Văcaru, Mădălin Târş, Vlăsceanu, Florea (2), Daniel Uţă / Liviu Birjaru
Voinţa Orleşti – FC Băbeni 8-2 (3-1)
Au marcat: Alin Dumitrescu (2), Lucian Şuşanu (2), Mihai Popa, Ionuţ Negreanu, Cătălin Burtilă, Marius Stanciu / George Biculescu (2)
CLASAMENT
1. Damila Măciuca 10 9 1 0 51-11 28p. (+13)
2. Voinţa Orleşti 10 9 1 0 36-12 28p. (+13)
3. Posada Perişani 10 7 1 2 36-18 22p. ( +7)
4. Flacăra Horezu 10 6 2 2 33-15 20p. ( +5)
5. Minerul Berbeşti 10 6 2 2 27- 9 20p. ( +5)
6. Hidroelectra Rm. Vâlcea 10 5 2 3 31-15 17p. ( +2)
7. AS Şirineasa 10 5 1 4 25-22 16p. ( +1)
8. Cozia Călimăneşti 10 4 3 3 21-16 15p. ( 0)
9. Lotru Brezoi 10 5 0 5 18-29 15p. ( 0)
10. Dinamo 2007 Rm. Vâlcea 10 3 3 4 23-17 14p. ( –1)
11. CSM Drăgăşani 10 4 1 5 23-29 13p. ( –2)
12. Viitorul Valea Mare 10 2 5 3 22-22 11p. ( –4)
13. Olteţul Zătreni 10 3 1 6 15-25 10p. ( –5)
14. Victoria Frânceşti 10 3 0 7 13-39 9p. ( –6)
15. FC Băbeni 10 2 1 7 18-39 7p. ( –8)
16. AS Nova Turist Mihăeşti 10 2 0 8 17-34 6p. ( –9)
17. Olteţul Alunu 10 1 1 8 13-39 4p. (–11)
18. Unirea Păuşeşti Măglaşi 10 1 0 9 15-46 3p. (–12)
Program etapa a XI-a:
• Sâmbătă, 23 octombrie
Cozia Călimăneşti – Hidroelectra Rm. Vâlcea _-_
Unirea Păuşeşti Măglaşi – Posada Perişani _-_
Olteţul Zătreni – Minerul Berbeşti _-_
Olteţul Alunu – Viitorul Valea Mare _-_
CSM Drăgăşani – Flacăra Horezu _-_
Lotru Brezoi – Victoria Frânceşti _-_
Voinţa Orleşti – AS Nova Turist Mihăeşti _-_
FC Băbeni – AS Şirineasa _-_
Damila Măciuca – Dinamo 2007 Rm. Vâlcea _-_
• 14 goluri
Ciprian Popescu (Damila Măciuca)
Alin Savu (ASA Hidroelectra)
• 12 goluri
Laurenţiu Pufu (Posada Perişani)
• 11 goluri
M. Mătăsaru (Posada Perişani)
• 10 goluri
Alin Dumitrescu (Voinţa Orleşti)
Dumitru Rachina (AS Şirineasa)
• 9 goluri
Claudiu Cosmescu (Viitorul V. Mare)
• 8 goluri
Ad. Olaru (Posada, ex-Dinamo 2007)
• 7 goluri
Grigore Ceapă (Hidroelectra)
Robert Ilinescu (Minerul Berbeşti)
• 6 goluri
Fl. Ban (AS Nova Turist Mihăeşti)
Radu Beldiman (Voinţa Orleşti)
Cristian Mogoşan (Cozia Călimăneşti)
Bogdan Spătaru (Flacăra Horezu)
Nicolae Sticlaru (CSM Drăgăşani)
ba da astia de la brezoi sunt buni vad
au batut la horezu
app redactia il cheama Puscatu eduard nu Impuscatu
bn edi pe ei sa te vad golgeter pana la iarna
uitativa la perisani ce bine sta…nu ii baga nimeni in seama dar o sa vedeti ca va fi surpriza campionatului…o sa vedeti…succesc