Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Fotbal

Liga a IV-a

Clasament seniori

1. Oltul Ioneşti 2009        34     26     4       4     117-29     82p.
2. Damila Măciuca        34     23     6       5     88-  23     75p.
3. Minerul Berbeşti        34     21     7       6     76-  42     70p.
4. Dinamo Rm. Vâlcea    34     19     7       8     83-  50     64p.
5. Cozia Călimăneşti        34     18     9       7     90-  44     63p.
6. Posada Perişani        34     19     6       9     90-  63     63p.
7. AS Şirineasa        34     18     7       9     77-  44     61p.
8. CSM Drăgăşani        34     17     7     10     71-  41     58p.
9. AS Mihăeşti        34     13     4     17     50-  68     43p.
10. FC Băbeni            34     13     3     18     52-  70     42p.
11. Voinţa Orleşti        34     12     5     17     46-  60     41p.
12. Olteţul Alunu        34     11     5     18     53-  97     38p.
13. Flacăra Horezu        34     11     4     19     66-  76     37p.
14. Lotru Brezoi        34     11     3     20     44-  72     36p.
15. Conexin Runcu        34       8   10     16     39-  58     34p.
16. Progresul Măldăreşti    34       8     5     21     68-108     29p.
17. Nova Turist *)        34       9     1     24     50-122     28p.
18. Olteţul Bălceşti **)    34       2     1     31     15-109       7p.
*) echipă penalizată cu 3 puncte

Clasament juniori

1. Cozia Călimăneşti        34     28     2       4     174-  34   114p.
2. Lotru Brezoi        34     28     2       4     133-  30   114p.
3. Damila Măciuca        34     22     4       8     131-  88   102p.
4. Minerul Berbeşti        34     22     3       9     128-  49     91p.
5. Voinţa Orleşti        34     19     2     13     115-  64     78p.
6. Flacăra Horezu        34     16     5     13       99-  61     69p.
7. Conexin Runcu        34     16     5     13     103-  97     69p.
8. Dinamo Rm. Vâlcea    34     16     3     15     101-100     67p.
9. Olteţul Alunu        34     15     5     14     104-  85     65p.
10. AS Mihăeşti        34     15     2     17       99-130     62p.
11. AS Şirineasa        34     13     8     13     102-  99     60p.
12. CSM Drăgăşani        34     14     1     19       89-135     57p.
13. Progresul Măldăreşti    34     12     4     18       69-121     52p.
14. Oltul Ioneşti 2009        34     10     5     19     103-143     45p.
15. FC Băbeni            34     10     5     19       58-  98     45p.
16. Posada Perişani        34       9     4     21       43-127     40p.
17. Nova Turist Rm. Vâlcea    34       7     3     24       76-150     31p.
18. Olteţul Bălceşti **)    34       1     3     30       34-150       7p.
**) echipă exclusă din campionat

Liga a IV-a

Rezultatele etapei a 33-a: Miercuri – 2 iunie

Olteţul Alunu – Progresul Măldăreşti            2-1
La pauză: 2-1
Au marcat: M. Truşcă, I. Iriza / D. Săndulescu
Arbitri: D. Demetrescu – R. Glăvan, V. Teodorescu; Observator: T. Ţarălungă
Rezultat juniori: 2-2

Damila Măciuca – Nova Turist Rm. Vâlcea        6-2
La pauză: 3-0
Au marcat: I. Ioniţă (penalti), Oct. Dina (4), Grecea / Fl. Ban (2)
Arbitri: Cr. Hoarcă – Cr. Duican, Fl. Stan; Observator: Gh. Pavel
Rezultat juniori: 3-0 (neprezentare)

CSM Drăgăşani – Lotru Brezoi            2-0
La pauză: 1-0
Au marcat: L. Şuşanu, M. Marinescu
Arbitri: I. Călin – E. Muşetoiu, R. Bîrdeş; Observator: I. Bivolaru
Rezultat juniori: 1-4

AS Mihăeşti – Conexin Runcu                2-0
La pauză: 1-0
Au marcat: Alex. Mitrache, Al. Stănică
Arbitri: N. Dobrică – D. Florescu, C. Fieraru; Observator: Gh. Mosor
Rezultat juniori: 6-4

Cozia Călimăneşti – FC Băbeni            0-1
La pauză: 0-1
A marcat: Ad. Iordănescu
Arbitri: D. Rotariu – B. Medrea, Cl. Cîrstea; Observator: N. Niţă
Rezultat juniori: 15-0

AS Şirineasa – Posada Perişani            5-1
La pauză: 3-1
Au marcat: Negrea, And. Fistogeanu (2), Adr. Fistogeanu (2) / L. Cherăscu
Arbitri: M. Carabageac – Cip. Tudorică, Fl. Dinu; Observator: V. Dina
Rezultat juniori: 6-0

Dinamo 2007 Rm. Vâlcea – Oltul Ioneşti 2009    2-1
La pauză: 1-0
Au marcat: C. Văcaru, V. Tănase / M. Iordache (penalti)
Arbitri: M. Joiţa – M. Schianu, R. Mitroi; Observator: V. Paraschiva
Rezultat juniori: 6-4

Minerul Berbeşti – Voinţa Orleşti            3-0 (neprogramat)
La pauză: –
Au marcat: –
Arbitri: – ; Observator: – .
Rezultat juniori: 3-0 (neprogramat)

Flacăra Horezu – Olteţul Bălceşti            3-0 (neprogramat)
La pauză:
Au marcat:
Arbitri: – ; Observator: – .
Rezultat juniori: 3-0 (neprogramat)

Rezultatele etapei a 34-a: Sâmbătă – 5 iunie

Nova Turist Rm. Vâlcea – Olteţul Alunu        4-3
La pauză: 1-2
Au marcat: Fl. Ban, I. Antonescu (2), A. Păunescu / N. Codin (penalti), Ghiurdu, C. Codin
Arbitri: D. Rotariu – G. Gugu, Măd. Dincă; Observator: C-tin Ariciu
Rezultat juniori: 0-3 (neprezentare)

Posada Perişani – Cozia Călimăneşti            3-1 (întrerupt)
La pauză: 1-1
Au marcat: Mătăsaru (2), T. Ninciuleanu / C. Văduva
Arbitri: A. Iagăr – Marius Dincă, I. Lefter; Observator: P. Bran
Rezultat juniori: 3-2 (contestaţie)

Progresul Măldăreşti – AS Şirineasa            1-6
La pauză: 0-3
Au marcat: Săndulescu / And. Fistogeanu (2), Ad. Fistogeanu, Tărbujaru, Negrea, Marinescu
Arbitri: A. Voicescu – A. Epure, R. Mitroi; Observator: I. Anghelina
Rezultat juniori: 4-3

Oltul Ioneşti 2009 – Damila Măciuca        2-3
La pauză: 2-1
Au marcat: Iordache, Ov. Niculescu (penalti) / I. Ioniţă, Merişanu, D. Comănescu
Arbitri: A. Croitoru – R. Glăvan, Mar. Nicolae; Observator: M. Matei
Rezultat juniori: 8-6

Conexin Runcu – Flacăra Horezu            1-3
La pauză: 1-2
Au marcat: Opriţa / Pătroi, R. Gherghe (2)
Arbitri: Căt. Buşi – D. Demetrescu, Fl. Păunescu; Observator: Ghe. Olaru
Rezultat juniori: 3-2

Lotru Brezoi – AS Mihăeşti                1-3
La pauză: 1-1
Au marcat: Racolţa / C. Stănică, Ceapă, Mitrache
Arbitri: M. Carabageac – Cl. Cîrstea, Ad. Moja; Observator: V. Neacşu
Rezultat juniori: 3-0 (nedisputat)

Voinţa Orleşti – CSM Drăgăşani            1-2
La pauză: 1-1
Au marcat: Dr. Popescu / Şuşanu, Zamfir
Arbitri: L. Mosor – L. Belea, An. Ristoiu; Observator: D. Nicula
Rezultat juniori: 7-0

FC Băbeni – Minerul Berbeşti            1-1
La pauză: 1-0
Au marcat: Şerbănescu / R. Ilinescu
Arbitri: M. Joiţa – Cip. Tudorică, V. Stan; Observator: Gr. Tomoiagă
Rezultat juniori: 0-2

Olteţul Bălceşti – Dinamo 2007 Rm. Vâlcea        0-3 (neprogramat)
La pauză:
Au marcat:
Arbitri: – ; Observator: – .
Rezultat juniori: 0-3 (neprogramat)

Articole Similare

Lasă un răspuns

Back to top button