Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Fotbal

Liga a II-a

Liga a II-a / Seria a II-a

Rezultatele etapei a 32-a: Sâmbătă – 29 mai

FC Bihor – FC Silvania                 4-1
Gaz Metan CFR Craiova – CSM Rm. Vâlcea    2-0
FC Baia Mare – Dacia Mioveni            1-1
FCM Tg. Mureş – Arieşul Turda            2-0
FC Argeş – „U” Cluj-Napoca                1-1
CS Otopeni – UTA Arad                2-1
Mureşul Deva – FC Drobeta Tr. Severin *)        3-0
Minerul Lupeni – Jiul Petroşani *)            3-0
Fortuna Covaci – a stat
*) meci neprogramat

Clasament

1. FCM Tg. Mureş        30     18       9      3     47-19     63p. (+18)
2. Dacia Mioveni        31     18       9      4     43-18     63p. (+18)
3. „U” Cluj-Napoca        30     18       7      5     54-23     61p. (+16)
4. UTA Arad            29     15     10      4     46-22     55p. (+10)
5. FC Argeş            30     15       6      9     44-27     51p. (  +6)
6. CS Otopeni *)        30     14       8      8     56-37     47p. (  +5)
7. FC Silvania        31     11       7    13     34-44     40p. (  –8)
8. FC Bihor            30       9     12      9     44-37     39p. (  –6)
9. Gaz Metan Craiova    30     10       9    11     34-35     39p. (  –6)
10. CSM Rm. Vâlcea        30       9       9    12     50-46     36p. (  –9)
11. Arieşul Turda        29     11       3    15     35-38     36p. (  –6)
12. Minerul Lupeni        30       8     12    10     32-36     36p. (  –9)
13. FC Baia Mare        30       8     11    11     28-37     35p. (–10)
14. Mureşul Deva        30       9       4    17     27-45     31p. (–14)
15. Jiul Petroşani        29       7       5    17     21-53     26p. (–19)
16. Fortuna Covaci        30       5       5    20     33-59     20p. (–25)
17. FC Drobeta        29       5       2    22     12-64     17p. (–25)
CFR Timişoara, FC Drobeta şi Jiul Petroşani s-au retras din campionat
* ) echipă penalizată cu 3 puncte

Restanţă din etapa a 28-a: Miercuri – 2 iunie

Arieşul Turda – UTA Arad                _-_

Programul etapei a 33-a: Sâmbătă – 5 iunie

Arieşul Turda – FC Argeş                _-_
UTA Arad – Minerul Lupeni                _-_
„U” Cluj-Napoca – CS Otopeni            _-_
CSM Rm. Vâlcea – FC Baia Mare            _-_
Dacia Mioveni – FC Bihor                 _-_
Mureşul Deva – FCM Tg. Mureş            _-_
FC Drobeta Tr. Severin – Fortuna Covaci *)        0-3
Jiul Petroşani – Gaz Metan CFR Craiova *)        0-3
FC Silvania Şimleul Silvaniei – stă
*) meci neprogramat

Programul etapei a 34-a: Sâmbătă – 12 iunie

Fortuna Covaci – FC Silvania                _-_
FC Bihor – CSM Rm. Vâlcea                _-_
CS Otopeni – Arieşul Turda                _-_
FC Argeş – Mureşul Deva                _-_
Minerul Lupeni – „U” Cluj-Napoca            _-_
Gaz Metan Craiova – UTA Arad            _-_
FCM Tg. Mureş – FC Drobeta Tr. Severin *)    3-0
FC Baia Mare – Jiul Petroşani *)            3-0
Dacia Mioveni – stă
*) meci neprogramat

Articole Similare

Lasă un răspuns

Back to top button