Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Fotbal

Liga a II-a

Liga a II-a / Seria a II-a

Rezultatele etapei a 23-a:
Sâmbătă – 10 aprilie

Dacia Mioveni – UTA Arad *)   0-3
FC Baia Mare – FC Argeş     0-0
Gaz Metan CFR Craiova – CS Otopeni  2-0
FC Bihor – FCM Tg Mureş    1-1
Fortuna Covaci – Arieşul Turda   3-1
FC Silvania – „U” Cluj-Napoca   0-1
Minerul Lupeni – FC Drobeta Tr. Severin **) 3-0
CSM Rm. Vâlcea – Jiul Petroşani **)  3-0
Mureşul Deva – a stat 
*) s-a disputat vineri, 9 aprilie
**) meciuri neprogramate

Clasament
 
  1. FCM Tg. Mureş  22     12     8      2     33-15     44p. (+11)
  2. FC Argeş   22     13     3      6     35-18     42p. (+12)
  3. UTA Arad   20     11     8      1     28-11     41p. (+11)
  4. Dacia Mioveni  22     11     8      3     31-15     41p. (  +8)
  5. „U” Cluj-Napoca  21     11     6      4     33-15     39p. (  +6)
  6. CS Otopeni *)  22       9     7      6     38-25     31p. (  +1)
  7. CSM Rm. Vâlcea  21       7     8      6     37-25     29p. (  –4)
  8. Gaz Metan Craiova 22       6     9      7     24-27     27p. (  –6)
  9. Jiul Petroşani  21       7     5      9     21-29     26p. (  –7)
10. FC Silvania  22       7     5    10     22-31     26p. (–10)
11. FC Bihor   22       5     9      8     30-31     24p. (  –9)
12. Minerul Lupeni  22       5     8      9     20-29     23p. (  –7)
13. FC Baia Mare  21       5     7      9     16-28     22p. (  –8)
14. Mureşul Deva  21       6     4    11     16-31     22p. (  –8)
15. Arieşul Turda  21       6     3    12     25-33     21p. (–12)
16. Fortuna Covaci  22       5     4    13     26-41     19p. (–14)
17. FC Drobeta  22       5     2    15     12-43     17p. (–16)
CFR Timişoara, FC Drobeta şi Jiul Petroşani s-au retras din campionat
* ) echipă penalizată cu 3 puncte

Restanţă din etapa a 24-a:
Miercuri – 14 aprilie
UTA Arad – FC Baia Mare    _-_

Rezultatele etapei a 24-a:
Sâmbătă – 17 aprilie

Mureşul Deva – Fortuna Covaci   _-_
Arieşul Turda – FC Silvania     _-_
Minerul Lupeni – Gaz Metan CFR Craiova  _-_
CS Otopeni – FC Baia Mare    _-_
FC Argeş Piteşti – FC Bihor Oradea   _-_
UTA Arad – CSM Rm. Vâlcea   _-_
„U” Cluj-Napoca – Dacia Mioveni   _-_
FC Drobeta Tr. Severin – Jiul Petroşani *)  _-_
FCM Tg. Mureş – stă
*) meci neprogramat; ambele echipe pierd meciul cu 3-0

Articole Similare

Lasă un răspuns

Back to top button