Hat-trick-ul lui Vali Potecea a readus zâmbetul pe faţa fotbaliştilor de la Şuşani

După multe săptămâni de suferinţă, CS Şuşani zâmbeşte din nou. Duminică, 23 aprilie, a simţit din nou gustul victoriei. A obţinut un succes important, cu 3-0, contra unei echipe de pe podiumul Ligii a V-a, AS Mihăeşti. Primarul Costi Tudor a scos un penalty, iar Vali Potecea l-a transformat. Şi celelalte două goluri au fost marcate de acelaşi jucător, Potecea, unul după o lovitură de la colţ. ”S-a jucat cu ambiţie. Băieţii şi-au dorit mult victoria, s-au dăruit şi de data asta am avut mai multă şansă. Nu am jucat rău nici în precedentele partide, cu Drăgoeşti, la Sălătrucel, unde am condus cu 2-0 la pauză. În repriza secundă nu ne explicăm decăderea, ce s-a întâmplat. Am fost cu toţii foarte supăraţi după acel eşec din sâmbăta Paştelui, dar acum a fost foarte bine. Toată echipa, nu doar Vali Potecea, marcatorul golurilor, merită remarcată. Portarul a fost senzaţional, Nicu Buniţă, la fel, Chiochină şi toată linia de fund. Ar fi nedrept să evidenţiem doar anumiţi jucători, pentru că toţi au contribuit la succes. Suntem în foame de puncte. Luptăm să ne menţinem în Liga a V-a şi poate sezonul viitor vom fi surpriza plăcută a campionatului, cum s-a întâmplat cu Buneşti, echipă care cam cu acelaşi lot cu care a terminat anul trecut în subsolul clasamentului, acum pune probleme fruntaşelor. A fost greu pentru că am pierdut mulţi jucători în pauza de iarnă. Am mai legitimat nişte copii, dar suferim la nivelul lotului, este subţiat. Cu toate acestea, la cum am jucat, considerăm că nu ne merităm locul, în partea de jos a clasamentului. Poate că finalul de sezon va fi favorabil pentru noi şi ne vom bucura mai mult de rezultate bune decât până acum”, au precizat oficialii formaţiei CS Şuşani.