Grigore Ceapă, aproape de promovarea în Liga a II-a cu CSM Slatina

Miercuri, 5 august, s-au disputat şi primele meciuri din barajul pentru promovarea în Liga a II-a. Au fost trei jocuri. Mostiştea Ulmu a primit vizita celor de la Unirea Slobozia, la Baia Mare, Minaur a dat piept cu Fotbal Comuna Recea, iar Progresul Spartac s-a duelat, pe teren propriu, cu CSM Slatina. Între-o singură partidă s-a impus gazdele. Băimărenii de la Minaur au dispus cu scorul de 2-1 de Fotbal Comuna Recea. Mostiştea Ulmu, din judeţul Călăraşi, a cedat cu 2-0 confruntarea cu Unirea Slobozia. Formaţia vâlcenilor Ovidiu Popescu şi Grigore Ceapă, CSM Slatina, a reuşit să se întoarcă victorioasă de la Bucureşti. Oltenii au câştigat cu 1-0 întâlnirea cu Progresul Spartac. Singurul gol al partidei a fost înscris de Vasile Gheorghe, în prelungiri. Ceapă a intrat pe teren în minutul 75. Ovidiu Popescu a fost rezervă. Returul celor trei jocuri de baraj pentru promovarea în Liga a II-a va avea loc duminică, 9 august.