Volei

Din cauza unui arbitraj potrivnic,

Elevele soţilor Mărgărit au pierdut meciul cu CSŞ Caransebeş

Sâmbătă, 12 decembrie, la Caransebeş, a avut loc etapa a patra din returul Campionatului Naţional de volei feminin, Divizia A2. Sportivele de la CET Govora – CNMB, pregătite de antrenorii Nicoleta şi Marius Mărgărit, au întâlnit în cadrul acestei competiţii echipa Clubului Sportiv Şcolar din localitate. După o evoluţie remarcabilă în primele două seturi, vâlcencele aveau să piardă setul 3, în urma unor „erori” de arbitraj. Seturile 4 şi 5 au fost de asemenea pierdute. Scorul final al partidei a fost 3-2 pentru echipa gazdă, după cum urmează: 1. 20-25, 2. 22-25, 3. 25-23, 4. 25-15 şi 5. 15-12. „În afară de Luiza Dinu, Ioana Toma şi Simona Bîrzan, toate celelalte jucătoare au avut o evoluţie modestă. Din setul 3, fiind vizibil dezavantajate de arbitraj, fetele au devenit foarte nervoase şi probabil că acest lucru a contribuit la pierderea partidei. Trebuie să mai menţionez faptul că nici la capitolul organizare, competiţia nu a stat prea bine. Am avut parte de nişte condiţii de cazare groaznice, iar noaptea a fost un frig cumplit. În privinţa meciului, pot spune că odată cu această înfrângere ne dispar şi şansele de a ne clasa pe locul 2. Suntem totuşi în grafic, pentru că obiectivul nostru a fost să ocupăm una din primele 4 poziţii. Acum suntem pe locul 3 şi probabil că aşa vom termina campionatul”, ne-a declarat Marius Mărgărit. (O.D.)