Liga IVFotbal

De la 0-7, la… 1-1! Pașoiu și Tomșani, piedică pentru Berbești

În decurs de patru zile, Unirea Tomșani și Minerul Berbești s-au întâlnit de două ori. Ambele meciuri au fost oficiale, însă rezultatele diferite. În Cupă, Minerul Berbești s-a impus fără drept de apel, cu scorul de 7-0.  Duminică, în campionat, partida s-a terminat la egalitate, scor 1-1. Oficialii oaspeților au atras atenția că niciun meci nu seamănă cu altul și jucătorii lor trebuie să nu desconsidere adversara. De ce s-au temut, însă, nu au scăpat.

”Băieții au fost extraordinari, s-au dăruit exemplar. Toată echipa a jucat, dar portarul nostru, Alex Pașoiu, a fost cel mai bun. Am controlat prima repriză, oaspeții nu au contat. A fost 0-0 la pauză. Au condus ei cu 1-0, apoi, la 10 minute, am revenit pe tabelă. Fugaru a șutat, Gulioiu a urmărit, mingea a ajuns în poartă. Am mai avut și acum absențe. Pripor a lipsit, iar Gârlă și Tănase au ieșit, accidentați, prin minutul 60. Arbitrajul a fost bun. Punctul obținut este mulțumitor pentru noi ținând cont de deznodământul partidei precedente și de faptul că am întâlnit o echipă foarte bună, care face pregătire și are jucători valoroși”, a precizat Marian Hera, antrenorul echipei din Tomșani.